ikona wczytywania strony

Projekty realizowane ze środków budżetu państwa

Ikonka symbolizująca artykuł

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.

2024-01-11

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-pożarowego

W ramach projektu „Każdy senior, to radosny senior” odbyło się spotkanie z mistrzem kominiarskim p. Robertem Nowakiem.

Kominiarz w swojej pogadance uczulał nas na sprawdzanie drożności  i  szczelności przewodów kominowych do odprowadzania dymu i wentylacji. Przeglądy kominiarskie muszą być wykonywane przez profesjonalistę z uprawnieniami – bo tylko wówczas uzyskamy pewność , że wszystko przebiega prawidłowo. Przepisy nakazują wykonywanie przeglądów kominiarskich w domu raz w roku. Każdy właściciel lub zarządca budynku, musi poddawać przeglądowi przewody kominowe, dymowe, wentylacyjne i spalinowe. Sprawdzenie ich stanu technicznego powinno odbywać się wyłącznie przez osobę posiadającą uprawnienia kominiarskie, czyli przez mistrza kominiarskiego lub ewentualnie osobę, która posada uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności.

Czyszczenia przewodów powinno się wykonywać według następujących wytycznych:

    Przewody wentylacyjne – raz do roku.

    Przewody spalinowe (kotły, piecyki gazowe) – raz na pół roku.

    Przewody dymowe (kominki, piece na ekogroszek i inne paliwa stałe) – raz na kwartał.

Czyszczenie kominów jest czynnością niezwykle ważną, ze względów bezpieczeństwa. Niedrożne przewody mogą być przyczyną zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem, a także mogą grozić pożarem. Mało tego, jeśli nie pilnuje się terminów czyszczenia kominów i zaniedbuje się tę czynność, to w przypadku pożaru ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

   Regularne przeglądy kominiarskie i czyszczenie przewodów kominowych jest obowiązkowe. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi grzywna do 5 tysięcy złotych (nakładana w postępowaniu sądowym, dotycząca spraw o wykroczenia).

Zwracając uwagę na kilka czynników, można samodzielnie rozpoznać, że przewody kominowe i wentylacyjne nie pracują prawidłowo. Jeśli są oznaki?

 • pojawianie się dymu w domu
 • silne parowanie okien
 • wilgoć w rogach pomieszczeń (prowadząca do grzyba)

Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję wykazać się znajomością przepisów dot. bezpieczeństwa p-poż. Nagrodą były czujniki tlenku węgla ,które mają monitorować obecność czadu w pomieszczeniu.

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa p-poż.
Ikonka symbolizująca artykuł

Zespół śpiewaczy w ramach projektu

2023-11-26

W związku z realizacją projektu "Każdy senior, to radosny senior" został reaktywowany zespół śpiewaczy. Jest to grupa nieprofesjonalna,lubiąca śpiewać,bo każda radość śpiewania daje potrzebę powrotu do minionych lat, do dawnych czasów. Czy mógłby istnieć świat bez muzyki?Tak,ale byłby zdecydowanie smutniejszym miejscem.Muzyka, to niezwykle ważny element w życiu wielu ludzi.Jest ona nie tylko rozrywką,lecz również nośnikiem wyższych emocji, sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością. Próby odbywają się pod okiem instruktora nauczyciela muzyki po WSM p. Marianny Frąckowiak.

Członkowie zespołu uświetnili już naszą uroczystość z okazji Święta Niepodległości.Obecnie przygotowujemy się do Gali podsumowującej nasze działanie. To my decydujemy o tym, jak wykorzystać czas,który nam dano."Kochaj kogoś za to,że śpiewa piosenkę,którą tylko Ty słyszysz."/ Oscar Wilde/

Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu Zespół śpiewaczy w ramach projektu
Ikonka symbolizująca artykuł

Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu "Aktywny senior..."

2023-11-14

Zajęcia prowadzone są przez kwalifikowaną kadrę p. Annę Łuczak.Są to zajęcia dla każdego,którzy chcą coś zrobić dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Zalety tych zajęć to:

- wzmocnienie mięśni utrzymujących prawidłową postawę ciała

- zwiększenie stabilności kręgosłupa

- poprawe koordynacji ruchowej, równowagi

- poprawę ruchomości w stawach  obwodowych

Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu Gimnastyka ogólnorozwojowa w ramach projektu
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapraszamy seniorów na galę podsumowującą projekt i spotkanie przedświąteczne

2023-11-14

Serdecznie zapraszamy kol. i kol na galę posumowującą projekt :

"Każdy senior to radosny senior"i spotkanie przedświąteczne , które odbędzie w CK Rondo 15 grudnia 2023r. o godz.16.00

Zaproszenie na spotkanie przedświąteczne i galę podsumowującą projekt
Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty psychologiczne

2023-11-12

10 listopada i 17.11. br. odbyły się warsztaty psychologiczne z p. Katarzyną Noskwicz POZ Wolsztyn. Pani Katarzyna to psycholog z 20 letnim stażem pracy pracująca na kilku oddziałach  ; dziecięcym, osób starszych, ZOL .Nasze warsztaty odbywały się w ramach projektu „Każdy senior, to radosny senior”. Te warsztaty miały  na celu ukazanie problemów z jakim seniorzy borykają się w życiu od wielu lat. Opowiadali, jak  to jest w życiu codziennym u swojej mamy, męża z którymi przebywają na co dzień oczekując wsparcia ze strony doświadczonego specjalisty.

Wspólna dyskusja, gdzie psycholog diagnozował i doradzał , gdzie pokierować pacjenta, do jakiego specjalisty. Poznałyśmy wiele indywidualnych doświadczeń seniorów, które na dany moment w życiu są najważniejsze.

Pani psycholog udostępniła pozycje książkowe, które mogą przydać się ,aby wspierać daną osobę.

 To była część teoretyczna warsztatów., ale najważniejszym ich elementem jest praca z daną osobą – a, to najtrudniejsze.( takie objawy, jak demencja inaczej otępienie  wynikające z nieprawidłowej  pracy mózgu, takich jak : utrata pamięci, dezorientacja, urojenia, trudności z mówieniem czy nietypowe zachowania.)

Warsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczne
Ikonka symbolizująca artykuł

Zajęcia z Tai tchi

2023-10-26

Tai tchi to chińska sztuka walki oparta na energii płynącej  z wewnątrz. Grupa seniorów chętnie uczestniczy w tych zajęciach, poruszając się całym ciałem w określony sposób zgodny z założeniami sztuki.

Ćwiczymy w ciszy, skupijąc swoją uwagę na tym, co robimy. Grupa seniorów chce być zdrowa ,stara się poprawić swój zakres ruchu, wydolność, rozciągnięcie, wzmacniając mięśnie głębokie. Te zajęcia poprawiają samopoczucie,  ciśnienie krwi,poprawie ulega krążenie i praca serca. Ten system ćwiczeń wspiera funkcjonowanie nie tylko ciała, ale i umysłu.

Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'Zajęcia z Tai tchi'
Ikonka symbolizująca artykuł

Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie

2023-10-24

Gimnastyka w wodzie cieszy się wśród seniorów dużą aktywnością.Można tu dobrze spędzić czas.Zajęcia ogólnorozwojowe, które wykonywane są w wodzie. Podczas wysiłku w wodzie na ciało człowieka działa tzw. wypór hudrostatyczny , który powoduje pozorną utratę ciężaru ciała, co oznacza ,że ćwiczenia w wodzie są prowadzone przy pełnym odciążeniu.

"Baw się,baw garściami bierz, radości co nie miara

masz przed sobą tyle lat

jesieni, zim i wiosen

nie myśl , co będzie potem,

bo potem przyjdą szare dni, starość, samotność i smutek.

Będziesz wspominał radości czas,

ten który właśnie trwa" / Krzysztof Wojczak/

Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'Aktywny senior to radosny senior - gimnastyka w wodzie'
Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

2023-10-14

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy w          nagłych wypadkach

Nikt z nas nie dopuszcza myśli ,że jemu  albo maszyn bliskim może przydarzyć się coś złego. Jednak wypadki zdarzają się nieusannie i mogą nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.

Dlatego warto znaleźć chwilę czasu , by uaktualnić wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc oznacza natychmiastową opiekę nad poszkodowanym lub osobą, której stan zdrowia uległ nagle pogorszeniu. Pomoc udzielona przed przyjazdem karetki może uratować życie albo pomóc dojść do zdrowia.

Ratownik medyczny przedstawił nam, jakie kroki po kolei należy podjąć. Podstawowe zasady pierwszej pomocy to:

 • Zbadać terytorium
 • Ocenić sytuację (stan przytomności poszkodowanego)
 • Wołaj o pomoc
 • zadzwoń pod nr 999 lub 112) i opisz sytuację
 • Udrożnij w razie potrzeby drogi oddechowe poszkodowanego
 • Wezwij fachową pomoc medyczną

Ratownik medyczny pokazał na fantomach praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy korzystali z praktycznych ćwiczeń na szkoleniowych fantomach. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się zdobyta wiedza podczas treningów, by uratować komuś życie.

 

 Warsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocyWarsztaty pierwszej pomocy
Ikonka symbolizująca artykuł

Internet i jego bezpieczeństwo

2023-10-14

Warsztaty  dotyczące podniesienia umiejętności bezpiecznego korzystania z komputera  i urządzeń mobilnych.

Internet to współczesny podstawowy środek do komunikacji, biznesu i rozrywki. Korzysta z niego prawie każdy.Sprawdzaliśmy swoją wiedzę nt. bezpiecznego korzystania z Internetu przy współudziale informatyka. O czym powinniśmy pamiętać – podstawowe zasady to:

 • Nie podawać danych osobowych
 • Zadbać o hasła
 • Zwracać uwagę na strony ,jakie odwiedzamy
 • Uważać na publiczne sieci
 • Uważać na spam , phishing - (metody oszustwa)
 • Aktualizuj programy
 • Ostrożnie z zawieraniem znajomości
 • Edukuj swoje dzieci i rodzinę
 Warsztaty z informatykiemWarsztaty z informatykiemWarsztaty z informatykiemWarsztaty z informatykiemWarsztaty z informatykiemWarsztaty z informatykiem
Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka rowerowa do Rakoniewic

2023-10-06

Wycieczka rowerowa do Rakoniewic w ramach projektu GSUTW „Aktywny senior – to radosny senior”

W ramach projektu GSUTW” Aktywny senior – to radosny senior” udaliśmy się na wycieczkę rowerową do Rakoniewic.

Zwiedziliśmy najstarsze Muzeum Pożarnictwa w Wielkopolsce. W tym muzeum znajduje się ponad 4 tys. eksponatów dokumentujących historię i tradycje Straży Pożarnej na terenie Wielkopolski.

Najstarszy eksponat to wóz bojowy z 1876r.Znajduje się tam również kolekcja sztandarów, hełmów, mundurów, medali i odznaczeń.

Osobny dział to Pracownia Przyrodnicza im. Albina Łąckiego, biblioteka specjalistyczna oraz sala audio- wizualna.

Odwiedziliśmy również Warsztaty Terapii Zajęciowej  osób niepełnosprawnych ,które stwarzają warunki do rozwoju i usamodzielniania uczestników. Zajęcia umożliwiają im odnalezienie siebie w środowisku ludzi  tzw. "pełnosprawnych " dają szansę na godne życie, a ich rodzinom niosą konkretną pomoc.

W pracowniach są wykonywane bardzo ciekawe i często niespotykane prace-rękodzieła, byliśmy pod wrażeniem!

Mile spędziliśmy czas w ogrodach tychże warsztatów przy smacznym placku drożdżowym , którego upiekła nasza kol. Ulka. Dziękujemy Tobie Ulko.

Wycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do RakoniewicWycieczka rowerowa do Rakoniewic
Ikonka symbolizująca artykuł

Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska

2023-10-06

Wspólne spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska w ramach projektu GSUTW „Aktywny senior – to radosny senior”

6 października br. spotkaliśmy się integracyjnie w Świetlicy Wiejskiej  z seniorami  z Ptaszkowa. Kol. Bożena Iwaszkiewicz i Barbara Radomska- Witczak zaprezentowały seniorom z Ptaszkowa jak można atrakcyjnie spędzić wolny czas w Grodziskim UTW.

Kol. prezes Agnieszka Stopa i Krystyna Pilarska  przedstawiły w humorystycznych anegdotach  autorstwa Krystyny jak spędzamy wolny czas. Brawami nasze kol. zostały nagrodzone.

Mile upływał czas przy wspólnym śpiewie, słodkim poczęstunku i przepysznych pierogach zrobionych przez panie z KGW. Dziękujemy mniam.

Pragniemy dodać ,że na to spotkanie integracyjne doszła grupa 15 osób z Grodziska do Ptaszkowa kijkami. Gratulujemy Wam.

Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska 'Spotkanie Seniorów z Ptaszkowa z Seniorami z Grodziska '
Ikonka symbolizująca artykuł

"Aktywny senior to radosny senior"

2023-10-05

W ramach projektu "Aktywny senior to radosny senior" beneficjenci realizują cykl zajęć podnoszących aktywność psychofizyczną i sprawność intelektualną.

Dzisiaj przedstawiamy zdjęcia z: gimnastyki ogólnorozwojowej, gimnastyki w wodzie, warsztatów tanecznych oraz  zajęcia rozwijające pasje i kreatywność seniorów: warsztaty kreatywności.

 Aktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny seniorAktywny senior to radosny senior
Ikonka symbolizująca artykuł

Projekt "Aktywny senior to radosny senior"

2023-05-11
Logo flaga i godło PL + logo MRiPS

INFORMACJA O PROJEKCIE

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 -2025”. EDYCJA 2023 ustanowionego uchwałą nr 167 Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2020 r. (M. P. poz. 1125);

Głównym celem Programu jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego poprzez wspieranie aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.

Program ma za zadanie przyczynić się do wzrostu zaangażowania osób starszych w kontakty społeczne poprzez wzbogacenie oferty zagospodarowania ich czasu wolnego, zwiększanie zaangażowania osób starszych w procesy partycypacyjne zachodzące w życiu publicznym, podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów i kształtowanie postaw sprzyjających wykorzystywaniu nowych technologii w życiu codziennym, oraz budowanie pozytywnego wizerunku starości i starzenia się, a także rozwijanie kompetencji społecznych (wiedzy, umiejętności, postaw) wobec starości u osób w każdym wieku.

Termin realizacji: 01 kwietnia 2023 do 31 grudnia 2023r.

Instytucja Zarządzająca:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) – Departament Polityki Senioralnej;

Nazwa projektu: "Aktywny senior to radosny senior"

Priorytet I. Aktywność społeczna

Wartość dofinansowania :   34 970, 00 zł

Całkowity koszt inwestycji:  38 745,00 zł

Celem głównym zadania „Aktywny senior to radosny senior” jest zwiększenie udziału osób starszych w aktywnych formach spędzania czasu wolnego na terenie gminy miejsko-wiejskiej Grodzisk Wielkopolski.

Czytaj całość artykułu "Projekt "Aktywny senior to radosny senior""

Załączniki:

 1. Informacje o projekcie (plik pdf 820KB)
 2. Harmonogram zajęć (plik pdf 518KB)

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności