ikona wczytywania strony

Kącik kulinarny

Ikonka symbolizująca artykuł

Skrzydełka w miodzie

2020-02-18

Przepis kol. Jadzi C.

Składniki:
15 szt. skrzydełek1 łyżka oleju
3 łyżeczki miodu
1 łyżeczka imbiru mielonego
4 ząbki czosnku
1 kostka rosołowa z kury
2 łyżki sherry
4 łyżeczki maggi

Wykonanie:
Skrzydełka podzielić na 3 części, końcową część odciąć i wyrzucić. Podzielone skrzydełka ułożyć w garnku zalać zimną wodą i gotować 1 minutę na wolnym ogniu.
Później odgotowane odcedzić. Na patelni przesmażyć w oleju miód, dodać mielony imbir i czosnek drobno pokrojony. Uważać żeby się nie spalił. Skrzydełka ponownie włożyć na patelnię, zalać przygotowanym rosołem, dodać sherry i wlać maggi.. Dusić około godziny na wolnym ogniu. Powstały sos można zagęścić kartoflanką lub mąką. Podawać na ciepło z ryżem, albo na zimno z bułeczką. Smacznego.

<strong>Skrzydełka w miodzie</strong><strong>Skrzydełka w miodzie</strong><strong>Skrzydełka w miodzie</strong>

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Link do platformy e-doręczeniaPolityka prywatności