Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Powrót

Gruzja - wycieczka objazdowa

Data publikacji: 2019-04-17

Termin wycieczki - koniec czerwca 2019 r.
Dzień 1:
Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku - Warszawa/Wrocław ewentualnie zorganizowany przejazd autokarem na lotnisko skąd wylatujemy do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do centrum dawnej stolicy Kolchidy na posiłek - pierwszy kontakt z pyszną gruzińską kuchnią i winem. Następnie przejazd do hotelu w Tbilisi (czas przejazdu ok 3,5 h). Zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość wieczornego zwiedzania miasta.

Dzień 2:
Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku - Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników wycieczki do jednej z najlepszych regionalnych restauracji serwujących chinkali, na drobny poczęstunek. Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich, będzie muzyka, będzie prawdziwa supra. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3:
Po wypoczynku i śniadaniu, rozpoczynamy gruzińską przygodę. Udamy się Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku Kazbegi. Brzmi groźnie, ale bez obaw, to jedna z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji. Oprócz zapierających dech widoków, czeka nas kilka przystanków na zobaczenie kolejnych atrakcji turystycznych:
- zapory wraz ze sztucznym zbiornikiem zwanym Jeziorem Żinwalskim, - wpisaną na listę UNESCO twierdzę Annanuri, - największy ośrodek narciarski Gruzji - Gudauri,
- punt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (najwyższego punktu trasy usytuowanego blisko 2400 m.n.p.m). Docelowo docieramy do Kazbegi, miasteczka położonego u stóp góry Kazbek. Wjazd samochodami terenowymi pod chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu - monastyr Św. Trójcy . Zwiedzanie i czas na foto sesję z widokiem na mityczny Kazbeg. Już sam wjazd do tego pięknego miejsca, to niezapomniana przygoda. Po zjeździe z góry, czas na posiłek lub do własnego wykorzystania (posiłek dodatkowo płatny). Powrót tą sama trasą do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszamy na odkrywanie kolejnego regionu - Kachetia to kraina winem płynąca, miejsce często porównywane jest do Toscanii. Zwiedzanie zaczniemy od stolicy regionu - Sighnaghi. Odwiedzimy pobliski monastyr Bodbe, oraz udamy się na lokalny targ, gdzie każdy będzie miał okazję zakupić gruzińskie specjały. Następnie czeka nas wizyta z regionalnym muzeum, gdzie nie tylko poznamy tajniki powstawania wina, ale także przekonamy się o jego wyjątkowym smaku. Degustacja dwóch gatunków wina oraz czaczy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Od rana krótki spacer po Tbilisi wraz z wjazdem na górę, na której znajduje się twierdza Narikala. Przejazd do najstarszego miasta Gruzji - Skalnego Miasta Uplisciche niedaleko Gori. Wizyta w Gori - zobaczymy dom rodzinny i muzeum Stalina (z zewnątrz), a jeśli czas pozwoli to zobaczymy także jeden z najważniejszych zabytków sakralnych Gruzii - monastyr Gelati. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Kutaisi lub Batumi.

Dzień 6:
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie znanego z przeboju zespołu Filipinki Batumi, czas wolny. Następnie odpoczynek w hotelu nad morzem pod Batumi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja
Lub OPCJA 2 - do wyboru grupy: Zwiedzanie panoramiczne Kutisi, wizyta na lokalnym targowisku, następnie zobaczymy rewelacyjny, dopiero co odkryty dla szerszego grona odbiorców Kanion Okatse lub okolice Martwili.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do Kutaisi wylot.
CENA OBEJMUJE:
Przelot i opłaty lotniskowe, bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm,

Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, według programu
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników
>Opiekę renomowanego pilota,
Transport autokarem i samochodami terenowymi na miejscu,
ubezpieczenie KL 20 000 EUR i NNW 15 000 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),
opłaty parkingowe i drogowe,
VAT-marża.

Cena nie obejmuje:
Transportu na lotnisko,
Dopłaty do bagażu głównego o wadze do 20 kg , lub do 32 kg.
Zgłoszenia kierować do - Agnieszka Stopa tel. 693 738 780
Termin wycieczki - koniec czerwca 2019 r.