Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Powrót

Z życia seniorów - tym razem Grodzisk Wlkp.

Data publikacji: 2019-09-21

Z inicjatywy burmistrza Grodziska Wlkp. Henryka Szymańskiego, oraz dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Kasprzaka w Grodzisku Wlkp. jedenaście lat temu otwarty został Grodziski Uniwersytet III Wieku, działający przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wlkp. Budynek G.C.P.S. w którym ma siedzibę nosi nazwę PROMESSA i mieści się przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 23F. Od początku istnienia Ośrodek Pomocy Społecznej jest aktywny i poza statutowymi zadaniami przypisanymi OPS, realizuje także inne ciekawe realizacje dla mieszkańców. Np. w ramach projektu Grodziskie Inicjatywy Senioralne wraz z Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych m.in. zrealizowano ciekawy projekt Łączymy siły i pokolenia, którego zadaniem była integracja środowisk i pomoc dla seniorów, w ramach którego prowadzono m.in. warsztaty internetowe dla seniorów. Ośrodek pomocy Społecznej w Grodzisku Wlkp. skupia również Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych, którego dyrektorem jest Wiesław Kasprzak, a Kierownikiem Promessy jest p. Beata Głowacka.

To właśnie z ich inicjatywy, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy, grupie 65 seniorów z Ośrodka Pomocy Społecznej i seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku - w ramach integracji środowiska, w dniach 26 - 30 sierpnia br. zorganizowano ciekawy wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. Seniorzy zamieszkali w Polanicy Zdrój w Pensjonatach Małgosia i Laura, dzięki czemu mieli możliwość zwiedzenia kurortu, jak i okolicznych miejscowości. Wyjątkowym wydarzeniem dla całej grupy był wyjazd do Dusznik Zdroju i udział w specjalnie zorganizowanym koncercie w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, którego wokalistą był ks. Bogdan Skowroński. Niejednokrotnie informowaliśmy na naszych łamach o koncertach i recitalach księdza Bogdana, który w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób wykonuje własne utwory, jak i interpretuje utwory innych artystów. Tym razem było podobnie. Zachwyt uczestników koncertu, jego podejście do słuchaczy, a przede wszystkim doskonałe wykonanie wielu utworów, tak o charakterze religijnym, jak i standardów muzycznych, znalazł pełne uznanie i zachwyt podopiecznych DPS oraz kuracjuszy z pobliskich sanatoriów.

Kolejny raz życie udowadnia, że seniorzy mogą brać udział w różnorodnych wydarzeniach i potrafią się bawić w każdym miejscu i warunkach.
Roman Szymański
Relacja wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=PJKNTN3nGmY