ikona wczytywania strony

Nasze podróże

Ikonka symbolizująca artykuł

Biuro podrózy Wilda Travel proponuje

2024-01-02

Zobacz w zakładce nasze podróże

Załączniki:

  1. Biuro podróży Travel (plik pdf 340KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Propozycja wycieczki do Trójmiasta

2024-01-02

Biuro Travel proponuje wycieczkę do Trojmiasta.

Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka autokarowa do Norwegii

2023-08-06

W dniach od 27 lipca do 2 sierpnia grupa naszych studentów wyruszyła na wycieczkę autokarową  z Biurem Podróży HUBTUR ze Szczecina do Norwegii.

Pierwsza trasa do Rostocku /Niemcy/ na prom do Gedser/Dania/ i dalej przez Danię, Szwecję do Oslo. Tam spacerkiem po mieście,  zobaczyliśmy - Parlament, Katedrę, Pałac Królewski, Zamek Akershus, Park Frogner z cudnymi rzeźbami   Vigelanda.

Następny dzień przejazd w kierunku Andalsnas, na punkt widokowy nad "Drabiną Troli". Przepiękne widoki Dolina Romsdal i wodospad Stigfossen, jeden z największych w Norwegii, a następnie  przejazd do Geiranger  i rejs statkiem po urokliwym fiordzie Geiranger z licznymi wodospadami do miejscowości Hellesylt. Dalej na nocleg do miasteczka Forde. 

Kolejną atrakcją tej wspaniałej wycieczki, to zwiedzanie Parku Narodowego Jostedalsbreen z pięknym widokiem na  lodowiec Briksdalsbreen. Droga wiodła przez liczne serpentyny przez miejscowości Stryn, Loen, Olden. Bardziej wytrwali wspinaczkę  na lodowiec pokonali pieszo, mniej wytrwali trasę pokonali meleksami.

Kolejny dzień zapowiadał się uroczo, pogoda słoneczna sprzyjała każdego dnia. Przejechaliśmy do miejscowości Flam, statkiem płynęliśmy z Flam do Gundvangen, w czasie rejsu podziwialiśmy cudowne widoki fiordów Aurland oraz Noeroyfjord. Wróciliśmy autokarem do Flam i kolejna atrakcja - wycieczka górską kolejką widokową na trasie Flam- Myrdal, Flam. W trakcie jazdy były dwa przystanki pod cudownymi wodospadami. Po tych atrakcjach przejazd do Oslo, spacer i nocleg, a następnego dnia udaliśmy się w drogę powrotną, w Szwecji zwiedziliśmy Goeteborg, a następnie do Gedser na prom do Niemiec i powrót do Grodziska.

Wyjątkowo urocza wycieczka, bogata w krajobrazy, naturę, niezapomniane przeżycia.

/Agnieszka Konieczna - Stopa/

Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'Wycieczka autokarowa do Norwegii'
Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka do Krakowa i jego okolic

2023-04-21

Grupa naszych seniorów odbyła 4 dniową wycieczkę do Krakowa w dniach od 17- 20.04.2023r. z Biura Podróży Wilda Travel.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia zwiedzili Ojcowski Park Narodowy, Dolinę Prądnika, Skałę Łokietka, Maczugę Herkulesa i Zamek.

Kolejny dzień to  zwiedzanie Wieliczkę  ze słynną kopalnią soli wpisaną na listę UNESCO, słynną żydowską dzielnicę czyli Krakowski Kazimierz, dawny teren krakowskiego getta.

Drogą Królewską udali się pod Bramę FLORIAŃSKĄ do Kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza. Na Rynku Głównym  zwiedzili Katedrę na Wawelu z grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie ,  i symbol Krakowa - Smok Wawelski.

Kolejnym dniem zwiedzania było Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, kościół św. Piotra I Pawła. Dużą atrakcją było zwiedzanie drewnianych chat w Lanckoronie .

Proszę obejrzeć galerię zdjęć  zrobionych przez Kol. Barbarę Radomską – Witczak ,Bożenę Klonowską – Iwaszkiewicz. Miłego oglądania i wspominania pięknych chwil , które już się nie powtórzą w takiej grupie.

Wycieczka do Krakowa i jego okolic Wycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolic
Ikonka symbolizująca artykuł

Listopadowa wycieczka do Włoch

2022-12-10

Na odwiedzenie Włoch wybrała się kilkuosobowa grupa naszych studentów. Program wycieczki był kuszący, chociaż dość intensywny. W pięciu dniach łącznie z podróżą odwiedziliśmy z przewodnikami:

Wenecję – rejs tramwajem wodnym, zwiedziliśmy Bazylikę i Plac św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto Canal Grande, Pałac Dożów i dużo czasu wolnego, podczas którego mieliśmy możliwość podziwiać urocze uliczki,  także z perspektywy podczas przejażdżki gondolą.  Miasto bardzo nas zauroczyło.

Rzym -  pobyt w tym mieście rozpoczęliśmy od Watykanu, Plac i Bazylika św. Piotra, odwiedziny grobu Jana Pawła II i oczywiście spotkanie z Ojcem Świętym na Anioł Pański, niedziela, tłumy ludzi i nasza grupa przygotowana z flagą Polski i naszego miasta Grodziska Wielkopolskiego. Bardzo chcieliśmy być widoczni /też i w telewizji/, ale przy tych tłumach raczej to się nie udało. Spacerkiem po Rzymie Coloseum, Forum Romanum, Plac Hiszpański, słynne Schody Hiszpańskie, Fontanna            di Trevi, i takim sposobem przedzierając się przez zatłoczone uliczki Rzymu,  przeszliśmy tego dnia     15 km. Zmęczenie było nie małe, ale co zobaczyliśmy, to nasze.

Florencję – tu w pierwszej kolejności podziwialiśmy  piękną panoramę miasta z tarasu widokowego, spacerkiem dotarliśmy do Mostu Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore i tam trafiliśmy na Jarmark Adwentowy, gdzie mieliśmy okazję zakosztować regionalnych specjałów nacieszyć oczy różnościami. Dalej Kampanila Palazzo Vecchoio, Bazylika Santa Croce, i nocny przejazd do Polski. W Grodzisku byliśmy o godz. 16,00, trochę zmęczeni, ale bardziej zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Opr. Agnieszka Stopa

Listopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do Włoch
Ikonka symbolizująca artykuł

Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki

2022-11-24

Nasza koleżanka Maria Schneider- Maciejewska odbyła swoją podróż życia do Nowej Zelandii. Nowa Zelandia jest krajem wysoko rozwiniętym gospodarczo. Największe znaczenie w dochodzie narodowym ma sektor usług (aż 68%). Istotne są także dochody z rolnictwa. Użytki rolne stanowią ponad połowę powierzchni kraju, w tym dominują łąki i pastwiska. Bezpośredni lot z Polski do Nowej Zelandii trwa zwykle 43h 07min, a pokonywana odległość to 17657 km.

Ogólnie można powiedzieć, ze Nowa Zelandia to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie, co nie zwalnia każdego turysty z przestrzegania zasad bezpieczeństwa (np. nie powinno się samotnie podróżować auto-stopem).

 Klimat Nowej Zelandii jest oceaniczny podzwrotnikowy i umiarkowany ciepły, morski. Średnia temperatura w lipcu wynosi 3–5 °C na południu, a do 12 °C w części północnej. Średnia temperatura w styczniu na południu osiąga 14 °C, na północy 19 °C.

Pani Maria dzieliła się swoimi wrażeniami z podróży pokazując liczne slajdy, które możecie Państwo obejrzeć  na naszej stronie.

Znalezione zapytania dot. Nowej  Zelandii:

- Od 1 kwietnia Polacy wyjeżdżający do Nowej Zelandii w celach turystycznych lub naukowych nie potrzebują wizy, jeśli ich pobyt w tym kraju nie przekroczy 90 dni.

- Przeciętne wynagrodzenie w Nowej Zelandii to 37 NZD (dolar nowozelandzki) za godzinę, przy obecnym kursie walut (sierpień 2022) jest to około 108 zł/h. W przemyśle można spodziewać się około 2 dolarów mniej. W Nowej Zelandii nie można zarabiać poniżej 21,20 NZD/h, ponieważ tyle obecnie wynosi tam płaca minimalna.

- Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Nowej Zelandii?

Rynek wynajmu uwzględnia prywatny wynajem oraz agencje nieruchomości; większość wynajmów jest krótko lub średnioterminowa. Przeciętnie dwu pokojowe mieszkanie w mieście będzie kosztować około $350-$500 tygodniowo

- Koszt życia w Nowej Zelandii jest: 1.82 razy wyższy niż w Warszawie. 1.96 razy wyższy niż w Krakowie, 2.13 razy wyższy niż w Szczecinie

- Ile Polaków mieszka w Nowej Zelandii?

Obecnie Polonia w Nowej Zelandii liczy ok. 4 tysięcy osób. Polacy organizują się w stowarzyszeniach i klubach, organizują wydarzenia kulturalne. W Nowej Zelandii działają polskie szkoły, a trzy kościoły oferują wiernym msze w języku polskim.

- Jak żyje się w Nowej Zelandii?

W Nowej Zelandii mieszkańcy uwielbiają spędzać czas poza domem, z rodziną, z przyjaciółmi. Organizują weekendowe wypady rowerowe, uprawiają wspinaczkę i wszelkiego rodzaju sporty wodne. Wielu ma własne domki letniskowe, do których często wyjeżdżają na weekendy i urlopy. Nowozelandzkie domki nazywają się “batch”.

Nowa Zelandia jest krajem, który warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jest to co prawda daleko i ceny na miejscu nie są najniższe, jednak walory przyrodnicze i kultura tutejszych ludzi jest zachwycająca. Kraj jest bardzo spokojnym i wyciszonym miejscem. Można zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia.

- Czy w Nowej Zelandii pada śnieg?

Śnieg w głębi kraju pada dość rzadko. Zdecydowanie częściej można go spotkać na południu oraz w okolicach górskich. Wraz z początkiem września, czyli nowozelandzkiej wiosny, temperatury powoli rosną.

- Co warto zobaczyć w Nowej Zelandii?

Wulkaniczne wyspy zaskakują od wodnych głębin, aż po lodowcowe szczyty. Wioska hobbitów, najczystsze jezioro na świecie, góry Nowej Zelandii, wybuchające gejzery, geotermalne źródła i niepowtarzalne jaskinie – to tylko kilka z atrakcji Nowej Zelandii, które przyciągają na wyspy turystów z całego świata.

Dziękujemy naszej koleżance za relacje i wrażenia swego pobytu.

Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'
Zobacz także: starsze artykuły z menu "Nasze podróże" (archiwum)

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności