ikona wczytywania strony

Nasze podróże

Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka do Krakowa i jego okolic

2023-04-21

Grupa naszych seniorów odbyła 4 dniową wycieczkę do Krakowa w dniach od 17- 20.04.2023r. z Biura Podróży Wilda Travel.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia zwiedzili Ojcowski Park Narodowy, Dolinę Prądnika, Skałę Łokietka, Maczugę Herkulesa i Zamek.

Kolejny dzień to  zwiedzanie Wieliczkę  ze słynną kopalnią soli wpisaną na listę UNESCO, słynną żydowską dzielnicę czyli Krakowski Kazimierz, dawny teren krakowskiego getta.

Drogą Królewską udali się pod Bramę FLORIAŃSKĄ do Kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza. Na Rynku Głównym  zwiedzili Katedrę na Wawelu z grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie ,  i symbol Krakowa - Smok Wawelski.

Kolejnym dniem zwiedzania było Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, kościół św. Piotra I Pawła. Dużą atrakcją było zwiedzanie drewnianych chat w Lanckoronie .

Proszę obejrzeć galerię zdjęć  zrobionych przez Kol. Barbarę Radomską – Witczak ,Bożenę Klonowską – Iwaszkiewicz. Miłego oglądania i wspominania pięknych chwil , które już się nie powtórzą w takiej grupie.

Wycieczka do Krakowa i jego okolic Wycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolicWycieczka do Krakowa i jego okolic
Ikonka symbolizująca artykuł

Listopadowa wycieczka do Włoch

2022-12-10

Na odwiedzenie Włoch wybrała się kilkuosobowa grupa naszych studentów. Program wycieczki był kuszący, chociaż dość intensywny. W pięciu dniach łącznie z podróżą odwiedziliśmy z przewodnikami:

Wenecję – rejs tramwajem wodnym, zwiedziliśmy Bazylikę i Plac św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto Canal Grande, Pałac Dożów i dużo czasu wolnego, podczas którego mieliśmy możliwość podziwiać urocze uliczki,  także z perspektywy podczas przejażdżki gondolą.  Miasto bardzo nas zauroczyło.

Rzym -  pobyt w tym mieście rozpoczęliśmy od Watykanu, Plac i Bazylika św. Piotra, odwiedziny grobu Jana Pawła II i oczywiście spotkanie z Ojcem Świętym na Anioł Pański, niedziela, tłumy ludzi i nasza grupa przygotowana z flagą Polski i naszego miasta Grodziska Wielkopolskiego. Bardzo chcieliśmy być widoczni /też i w telewizji/, ale przy tych tłumach raczej to się nie udało. Spacerkiem po Rzymie Coloseum, Forum Romanum, Plac Hiszpański, słynne Schody Hiszpańskie, Fontanna            di Trevi, i takim sposobem przedzierając się przez zatłoczone uliczki Rzymu,  przeszliśmy tego dnia     15 km. Zmęczenie było nie małe, ale co zobaczyliśmy, to nasze.

Florencję – tu w pierwszej kolejności podziwialiśmy  piękną panoramę miasta z tarasu widokowego, spacerkiem dotarliśmy do Mostu Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore i tam trafiliśmy na Jarmark Adwentowy, gdzie mieliśmy okazję zakosztować regionalnych specjałów nacieszyć oczy różnościami. Dalej Kampanila Palazzo Vecchoio, Bazylika Santa Croce, i nocny przejazd do Polski. W Grodzisku byliśmy o godz. 16,00, trochę zmęczeni, ale bardziej zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Opr. Agnieszka Stopa

Listopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do WłochListopadowa wycieczka do Włoch
Ikonka symbolizująca artykuł

Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki

2022-11-24

Nasza koleżanka Maria Schneider- Maciejewska odbyła swoją podróż życia do Nowej Zelandii. Nowa Zelandia jest krajem wysoko rozwiniętym gospodarczo. Największe znaczenie w dochodzie narodowym ma sektor usług (aż 68%). Istotne są także dochody z rolnictwa. Użytki rolne stanowią ponad połowę powierzchni kraju, w tym dominują łąki i pastwiska. Bezpośredni lot z Polski do Nowej Zelandii trwa zwykle 43h 07min, a pokonywana odległość to 17657 km.

Ogólnie można powiedzieć, ze Nowa Zelandia to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie, co nie zwalnia każdego turysty z przestrzegania zasad bezpieczeństwa (np. nie powinno się samotnie podróżować auto-stopem).

 Klimat Nowej Zelandii jest oceaniczny podzwrotnikowy i umiarkowany ciepły, morski. Średnia temperatura w lipcu wynosi 3–5 °C na południu, a do 12 °C w części północnej. Średnia temperatura w styczniu na południu osiąga 14 °C, na północy 19 °C.

Pani Maria dzieliła się swoimi wrażeniami z podróży pokazując liczne slajdy, które możecie Państwo obejrzeć  na naszej stronie.

Znalezione zapytania dot. Nowej  Zelandii:

- Od 1 kwietnia Polacy wyjeżdżający do Nowej Zelandii w celach turystycznych lub naukowych nie potrzebują wizy, jeśli ich pobyt w tym kraju nie przekroczy 90 dni.

- Przeciętne wynagrodzenie w Nowej Zelandii to 37 NZD (dolar nowozelandzki) za godzinę, przy obecnym kursie walut (sierpień 2022) jest to około 108 zł/h. W przemyśle można spodziewać się około 2 dolarów mniej. W Nowej Zelandii nie można zarabiać poniżej 21,20 NZD/h, ponieważ tyle obecnie wynosi tam płaca minimalna.

- Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Nowej Zelandii?

Rynek wynajmu uwzględnia prywatny wynajem oraz agencje nieruchomości; większość wynajmów jest krótko lub średnioterminowa. Przeciętnie dwu pokojowe mieszkanie w mieście będzie kosztować około $350-$500 tygodniowo

- Koszt życia w Nowej Zelandii jest: 1.82 razy wyższy niż w Warszawie. 1.96 razy wyższy niż w Krakowie, 2.13 razy wyższy niż w Szczecinie

- Ile Polaków mieszka w Nowej Zelandii?

Obecnie Polonia w Nowej Zelandii liczy ok. 4 tysięcy osób. Polacy organizują się w stowarzyszeniach i klubach, organizują wydarzenia kulturalne. W Nowej Zelandii działają polskie szkoły, a trzy kościoły oferują wiernym msze w języku polskim.

- Jak żyje się w Nowej Zelandii?

W Nowej Zelandii mieszkańcy uwielbiają spędzać czas poza domem, z rodziną, z przyjaciółmi. Organizują weekendowe wypady rowerowe, uprawiają wspinaczkę i wszelkiego rodzaju sporty wodne. Wielu ma własne domki letniskowe, do których często wyjeżdżają na weekendy i urlopy. Nowozelandzkie domki nazywają się “batch”.

Nowa Zelandia jest krajem, który warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jest to co prawda daleko i ceny na miejscu nie są najniższe, jednak walory przyrodnicze i kultura tutejszych ludzi jest zachwycająca. Kraj jest bardzo spokojnym i wyciszonym miejscem. Można zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia.

- Czy w Nowej Zelandii pada śnieg?

Śnieg w głębi kraju pada dość rzadko. Zdecydowanie częściej można go spotkać na południu oraz w okolicach górskich. Wraz z początkiem września, czyli nowozelandzkiej wiosny, temperatury powoli rosną.

- Co warto zobaczyć w Nowej Zelandii?

Wulkaniczne wyspy zaskakują od wodnych głębin, aż po lodowcowe szczyty. Wioska hobbitów, najczystsze jezioro na świecie, góry Nowej Zelandii, wybuchające gejzery, geotermalne źródła i niepowtarzalne jaskinie – to tylko kilka z atrakcji Nowej Zelandii, które przyciągają na wyspy turystów z całego świata.

Dziękujemy naszej koleżance za relacje i wrażenia swego pobytu.

Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'Wrażenia z pobytu w Nowej Zelandii naszej koleżanki'
Ikonka symbolizująca artykuł

Planowane wycieczki:

2019-11-06

1. JARMARK BOŻONARODZENIOWY WE WROCŁAWIU 30.11.2019

2. JARMARK BOŻONARODZENIOWY I ZWIEDZANIE - BERLIN 14.12.2019

3. W KRAINIE KARPIA I W TRZEBNICY 14.12.2019

4. SZWAJCARIA 26.04-3.05.2020

5. ŚWINOUJŚCIE 15-22.05.2020

6. BUŁGARIA I RUMUNIA 1-11.06.2020

7. SANKT PETERSBURG 8-13.09.2020

8. ALBANIA, MACEDONIA, KOSOWO 19-26.09.2020

Szczegóły w załącznikach.

Załączniki:

  1. Wrocław (plik pdf 202KB)
  2. Berlin (plik pdf 223KB)
  3. W krainie karpia (plik pdf 233KB)
  4. Szwajcaria (plik pdf 367KB)
  5. Świnoujście (plik pdf 84KB)
  6. Bułgaria i Rumunia (plik pdf 88KB)
  7. Sankt Petersburg (plik pdf 370KB)
  8. Albania, Macedonia i Kosowo (plik pdf 503KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Z życia seniorów - tym razem Grodzisk Wlkp.

2019-09-21

Z inicjatywy burmistrza Grodziska Wlkp. Henryka Szymańskiego, oraz dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Kasprzaka w Grodzisku Wlkp. jedenaście lat temu otwarty został Grodziski Uniwersytet III Wieku, działający przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wlkp. Budynek G.C.P.S. w którym ma siedzibę nosi nazwę PROMESSA i mieści się przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 23F. Od początku istnienia Ośrodek Pomocy Społecznej jest aktywny i poza statutowymi zadaniami przypisanymi OPS, realizuje także inne ciekawe realizacje dla mieszkańców. Np. w ramach projektu Grodziskie Inicjatywy Senioralne wraz z Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych m.in. zrealizowano ciekawy projekt Łączymy siły i pokolenia, którego zadaniem była integracja środowisk i pomoc dla seniorów, w ramach którego prowadzono m.in. warsztaty internetowe dla seniorów. Ośrodek pomocy Społecznej w Grodzisku Wlkp. skupia również Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych, którego dyrektorem jest Wiesław Kasprzak, a Kierownikiem Promessy jest p. Beata Głowacka.

Czytaj całość artykułu "Z życia seniorów - tym razem Grodzisk Wlkp."

Ikonka symbolizująca artykuł

Gruzja - wycieczka objazdowa

2019-04-17

Termin wycieczki - koniec czerwca 2019 r.
Dzień 1:
Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku - Warszawa/Wrocław ewentualnie zorganizowany przejazd autokarem na lotnisko skąd wylatujemy do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do centrum dawnej stolicy Kolchidy na posiłek - pierwszy kontakt z pyszną gruzińską kuchnią i winem. Następnie przejazd do hotelu w Tbilisi (czas przejazdu ok 3,5 h). Zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość wieczornego zwiedzania miasta.

Dzień 2:
Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku - Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników wycieczki do jednej z najlepszych regionalnych restauracji serwujących chinkali, na drobny poczęstunek. Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich, będzie muzyka, będzie prawdziwa supra. Nocleg w Tbilisi.

Czytaj całość artykułu "Gruzja - wycieczka objazdowa"

Ikonka symbolizująca artykuł

DARŁÓWKO

2019-03-27
W dniach od 19.05 do dnia 25.05 2019 roku organizowany jest pobyt nad morzem w Darłówku. Siedmiodniowy pobyt w ośrodku DIUNA w domkach 2 osobowych /całorocznych/ , w odległości ok.200 m od morza, z całodziennym wyżywieniem /śniadanie, obiad, kolacja/ w cenie 650 zł/osoby. W cenie tej zawarty jest transport i ubezpieczenie uczestników. Gorąco polecam - organizator Agnieszka Stopa tel. 693738780
Ikonka symbolizująca artykuł

WYCIECZKA DO LWOWA

2018-09-24
DLA CHĘTNYCH - WYCIECZKA DO LWOWA koszt 90 zł oraz 5 euro

PROGRAM RAMOWY:
1 dzień - Zbiórka w około 15.00. Przejazd na Ukrainę .
2 dzień - przyjazd około południa obiad zakwaterowanie , nocleg
3 dzień - 11 dzień pobyt w sanatorium
12 dzień - Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski około południa
13 dzień -. Planowany czas powrotu ok. 13.00
UWAGI:limit bagażu wynosi: bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę. Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki .Toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.

WARUNKIEM REALIZACJI WYCIECZKI JEST PRZEDPŁATA 200 ZŁ OD OSOBY NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 25.10.2018r. O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE TERMIN WPŁATY

Zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Stopa - Telefon 693738780
Ikonka symbolizująca artykuł

Nasza wycieczka do Austrii

2018-08-20

W dniach 13 - 18 sierpnia 2018 r. grupa wycieczkowiczów wraz z organizatorką kol. Agnieszką Stopą przebywała w Austrii. Nasz hotel usytuowany był w malowniczym miasteczku Melk położonym w dolinie naddunajskiej Wachau. Miasteczko zachwycało krajobrazem, urokliwymi uliczkami i zabytkowym Klasztorem położonym na wysokiej skarpie nad Dunajem.

Punktem kulminacyjnym programu było zwiedzanie stolicy Austrii Wiednia. Przemiła przewodnik pani Elwira w interesujący sposób przekazywała nam wiedzę nt . historii i zabytków Wiednia. Bulwar Ring , Opera Wiedeńska ,Filharmonia, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny to tylko niektóre perełki stolicy.

Z uśmiechem na twarzy i bez pośpiechu oglądaliśmy Plac z Kolumną Morową, podziwialiśmy gotycką Katedrę św. Szczepana na Starówce oraz zaułki przy Katedrze. Zachwycały nas ogrody różane , a w Parku Miejskim Złoty Strauss.

Słynny HUNDERTWASSERHAUS czyli bajkowy domzaprojektowany przez austriackiego artystę wywarł na nas niesamowite wrażenie. Na dachach- ogrodach rosną dziesiątki drzew ,krzewów i kwiatów. Kolorowe fasady, niesymetryczne okienka,złocienia, paleta barw na ścianach to coś niesamowitego. Wiedeń zachwycił nas bardzo.

Dalsza część wycieczki to rejs statkiem po Dunaju. Przepiękna pogoda zachęcała do podziwiania widoków i pejzaży.

Wycieczka była naprawdę udana i każdy z nas przywiózł do Polski masę wrażeń. Dziękujemy Agnieszce za zorganizowanie tej wycieczki, a także Jej Córce Magdalenie i Zięciowi Jerzemu - mieszkającym w Melk, za opiekę i sprawienie, że wycieczka była bardzo rodzinna.

Krystyna Pilarska

Nasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do AustriiNasza wycieczka do Austrii
Ikonka symbolizująca artykuł

Truskawkowy smak Ukrainy - pobyty sanatoryjne

2018-05-11
TRUSKAWIEC- najbardziej ekskluzywny kurort Przedwojennej Polski
Już sama nazwa tego kurortu miała truskawkowy smak. Nazywano go perłą Karpat Właściwym odkrywcą Truskawca był ojciec polskiej balneologii Teodor Torosiewicz. Dowiódł on bowiem, że Naftusia - woda o lekkim posmaku naftowym ma zbawienne działanie dla cierpiących na kamicę nerkową, bóle wątroby, nieżyty przewodów oddechowych, sklerozę i cukrzycę. Po tym odkryciu wybitni Polacy hrabia Gołuchowski i książę Sapieha, założyli pierwsze sanatoria i pensjonaty.
LECZENIE

Sanatorium Konwalia jest wyposażona w niezbędny sprzęt diagnostyczny. Lekarze, którzy tu pracują to specjaliści w swojej dziedzinie. W Konwalii są możliwa następujące procedury aplikacje ozokerytu, i kąpiele mineralne, hydromasaż, inhalacje, płukanie jelit,mikrolewatywy,elektroforezy medyczne,speleoterapia (pokój solny), aromaterapii, balneoterapii, masaży i łóżko relaksiyne, hidroterapia, terapia ultradźwiękowa, fizjoterapia. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu chorób urologicznych, płuc i przewodu pokarmowego. Dysponuje następującymi wodami zdrojowymi:
NAFTUSIA - jest przewidziana do leczenia kamicy moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby, zapalenie okrężnicy, cukrzycy, otyłości. normalizuje ona wątrobe, nerki, jelita, usuwa krew z toksyn i radionuklidów.MARIA jest stosowana w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz do leczenia przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka z kwasowość soku żołądkowego.ZOFIA stosuje się do leczenia żołądka, chroniczne zapalenie jelita grubego, zaparcia i funkcjonalnej otyłości. BRONISLAVA przeznaczona do leczenia przewlekłych chorób dróg oddechowych

PROPONOWANY TERMIN: 29.07.-10.08.18r. CENA: 990 zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
- 10 noclegów w Sanatorium Konwalia w Truskawcu. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. www.konvalia.lviv.ua
- 10 śniadań , 10 obiadów ,10 kolacji. Wyżywienie zaczyna się obiadem 2 dnia a kończy śniadaniem 12 dnia
- opieka pilota- rezydenta.
- opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
- ubezpieczenie KL i NW

WAŻNE: OBLIGATORYJNIE PŁATNE U PILOTA 90 EURO : zabiegi sanatoryjne w liczbie 27 ,konsultacje lekarskie ,
opłata klimatyczna ,opłaty drogowe

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności