ikona wczytywania strony

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty z zakresu zielarstwa - Baba w papilotach

2023-04-13

Zielarka od 7 boleści

W środę 12 kwietnia mieliśmy przyjemność spotkania  z p. mgr Anetą Grzelka (dietetyk) doradcą medycyny naturalnej, która odbyła z nami warsztaty z zakresu zielarstwa oraz wykorzystania ziół do budowania odporności organizmu i poprawy zdrowia seniorów.

Zajęcia odbyły się w Parku Miejskim ,gdzie pokazała nam i zwróciła uwagę na wiele ziół po których depczemy. Potęga Pana Boga w deptanych roślinkach!

Natura obdarza nas na każdym kroku bogactwem roślin, które mogą służyć wspieraniu naszego zdrowia, urody i dobrego samopoczucia.

Jak wykorzystać otaczające nas rośliny w swojej apteczce, kuchni czy kosmetyce?

Warsztaty zielarskie DOOKOŁOA WSZĘDZIE ZIOŁA poprowadziła  dietetyczka, zielarka i fitoterapeutka   (kobieta lecząca ziołami i ich pochodnymi) Aneta Grzelka oraz Joanna Cichocka, właścicielka Zielarni -  Natura Śremskie Centrum Ziołolecznictwa i Naturoterapii.

Baba w papilotach” lub purpurowa jasnota – zioło , które po umyciu zalewamy zimną wodą i gotujemy pod przykryciem , odstawiamy na  12 h. Przecedzamy przez sitko i wlewamy do słoiczka.

2 łyżeczki do herbatki dodawać – siła lecznicza -  świetny na migrenę.

Forsycja – jest jadalna!

Fiołki - Silnie antynowotworowy, zwłaszcza jeśli chodzi o nowotwory skóry, regulujący gospodarkę hormonalną, działający antydepresyjnie. Święta Hildegarda uwielbiała fiołki i polecała na wiele dolegliwości. A więc i Hildegarnia przerabia je na wsze sposoby. Nawet w formie deseru lodowego z... lodów fiołkowych

Płatki dzikiej róży - W różanym powiewie, czyli różane warsztaty urodowe oczywiście w cieniu, a raczej w blasku! Matki Bożej, Świętogórskiej Róży Duchownej. Czy można by rozmawiać o czymś innym, jak właśnie o Maryi, najpiękniejszej!? Nie bez przyczyny płatki i owoce dzikiej róży są cennym surowcem w kosmetyce. Pomagają pięknieć naszemu ciału, niczym Maryja pomaga pięknieć naszym sercom. Można również wykonać ciasteczka z różanym lukrem.

Wcierki do włosów - O pielęgnacji włosów i sposobach na ich wypadanie. Można wykonać wcierkę do włosów wypadających.. z popiołu kory śliwy! najskuteczniejsza! oraz zioła do płukania włosów ze skrzypem, by były sprężyste i lśniące!! Tak to można działać! Aż włosom "chce się rosnąć"

Gwiazdnica -  chwast dostępny w naszych ogródkach, parkach i łąkach przez cały rok. Można zrobić pyszne pesto z gwiazdnicy a z nim... koreczki karnawałowe. Samo zdrowie i dodatkowy "napęd" dla zwolnionego zimowym czasem metabolizmu i tarczycy.

Jak widać natura obdarza nas swoim bogactwem, które ma nam służyć w dobrym samopoczuciu.

Proszę zajrzeć na stronę  fb –„Zielarka od 7 boleści” nasza doradczyni wspomaga również dobrymi radami , kuracjami ziołowymi oraz zaleceniami żywieniowymi. ( tel. +48 662 766 056 Aneta Grzelka)

Zdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatówZdjęcie z warsztatów
Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności