ikona wczytywania strony

Aktualności ❯ (Archiwum)

Ikonka symbolizująca artykuł

Z gimnastyki wracamy szczęśliwsi

2018-07-26
Ruszaj się częściej seniorze! Taką gimnastykę chcielibyśmy mieć dwa razy w tygodniu. Samemu w domu trudno się zmobilizować. W grupie jest raźniej , weselej. Rozciąganie , przysiady, trochę ćwiczeń rozluźniających. Każdy z uczestników odtwarza to, co robi trener. Zajęcia prowadzi od wielu lat doświadczony mgr fizjoterapii Akademii Medycznej. Jest także wykwalifikowanym instruktorem Nordic Walking. Jego doświadczenie pozwala na skuteczne diagnozowanie narządu ruchu całego ciała. W naszych zajęciach ćwiczymy podnosząc i poprawiając sprawność fizyczną, zmysł równowagi, koordynację ruchową, wzmacniamy prawidłową postawę ciała oraz wydolność swojego organizmu.


Ćwiczenia dostosowane są do możliwości każdego uczestnika zajęć. Uczestnicy wiedzą, że nie ma tutaj przymusu i nikt nie będzie sprawdzał jak w szkole, czy ktoś robi wszystko jak w zegarku. Ćwiczenia są różnorodne, żeby nie nudziły. Na emeryturze nie ma nic lepszego, niż mieć gdzie wyjść i jeszcze dobrze się zmęczyć. To dobre dla ciała , umysłu i psychiki. Nic tylko się ruszać! Gdy jesteśmy aktywni, zyskujemy chęci do życia i działania.

- Nie stój w miejscu
- Zamień samochód na rower
- Spaceruj, spaceruj, spaceruj
- Wypoczywaj aktywnie
- Ruszaj się siedząc
- Aktywność fizyczna podczas codziennych czynności .To proste!

Regularne ćwiczenia poprawiają nie tylko ogólną sprawność , ale też samopoczucie.
Brak ruchu i treningu powodują ,że podstawowy element motoryczny człowieka , czyli mięśnie i ścięgna nie chronią nas przed dolegliwościami wynikającymi z takiego stylu życia. (DG)Z gimnastyki wracamy szczęśliwsiZ gimnastyki wracamy szczęśliwsiZ gimnastyki wracamy szczęśliwsiZ gimnastyki wracamy szczęśliwsiZ gimnastyki wracamy szczęśliwsiZ gimnastyki wracamy szczęśliwsiZ gimnastyki wracamy szczęśliwsi

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności