ikona wczytywania strony

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Grodziska Gminna Rada Seniorów zaprasza na piknik

2024-06-20

Chętne osoby chcące spędzić mile czas Gminna Rada Seniorów zaprasza

22 czerwca 2024r. /sobota/ godz. 16.00 do parku na piknik /wejście od muzeum/

Imprezę objął patronatem Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Koszyk piknikowy każdy organizuje  we własnym zakresie.

Grodziska Gminna Rada Seniorów zaprasza na piknik
Ikonka symbolizująca artykuł

Wielkopolska Infolinia Wsparcia

2024-06-19

Informujemy ,że powstała linia wsparcia dla seniorów. Zobacz plakat.

Wielkopolska Infolinia Wsparcia
Ikonka symbolizująca artykuł

Spotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Jarocinie

2024-06-16

Od 5-7 czerwca koleżanki Agnieszka Konieczna Stopa i Ewa Wolińska uczestniczyły w Jarocinie w spotkaniu Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Program spotkania był bardzo napięty i ciekawy : zajęcia aktywizujące, jak; joga bum, bum rurki, warsztaty z hip hopu oraz bardzo interesujące wykłady na temat psychoseksualności osób w wieku senioralnym, asertywności oraz social media dla UTW .

Uroczysta kolacja z udziałem Katarzyny Kretkowskiej Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego pozwoliła na lepszą integrację wszystkich uczestników.

Ewa Wolińska,  zdjęcia;Agnieszka Konieczna- Stopa

Spotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w JarocinieSpotkanie Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Jarocinie
Ikonka symbolizująca artykuł

Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004

2024-05-24

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2023/4  w  UROCZYSKU WOŁKOŁATKA.

Tegoroczne zakończenie roku akademickiego GS UTW w Grodzisku Wlkp., które miało miejsce w dniu 23 maja 2024 odbyło się w niecodziennych warunkach. Mianowicie autobus liniowy zabrał studencką gromadkę w podróż do niezwykłego skansenu w Woli Jabłońskiej, o nazwie „Park Historyczny Uroczysko Wołkołatka”. Sympatyczny przewodnik  - pan Albert Kiszkurno,  z zawodu etnolog, archeolog, pomysłodawca i współzałożyciel skansenu oprowadził nas po nim, prezentując  dawne drewniane zabudowy, jak chatkę rybacką, chatkę tkacką i chatkę garncarza, wędzarnię kłodową, łaźnię  i szałas, chatkę Piasta i Rzepichy  oraz reprezentacyjną halę  książęcą z cennymi przedmiotami (na przykład tronami).  Nasza podróż wiodła przez magiczny las, pełen posągów, baśniowych figur,  tajemniczych drzew i przedmiotów. Dowiedzieliśmy się o rycerzu Rakoniu, który za swe zasługi otrzymał nadania ziemskie. Stąd biorą najpewniej swą  nazwę Rakoniewice. Ujrzeliśmy i usłyszeliśmy też wystrzał z jednej z pierwszych średniowiecznych armatek  - bombardy. Po opuszczeniu tajemniczego lasu  usiedliśmy wygodnie (bo na poduchach rozłożonych na drewnianych ławach i klocach) w letnim kinie, by obejrzeć bardzo ciekawy film p.t. „Tajemnice Początków Polski”. Niektóre sceny tego filmu były kręcone  w tamtejszym parku, z udziałem  Drużyny Wojów Piastowskich pana Alberta.  Po filmie zasiedliśmy w „Hali Książęcej”, (niektórzy nawet na tronach), by posłuchać dawnej muzyki, wykonanej na pradawnych instrumentach. Były to piszczałki, fleciki,  szałamaje, metalowe drumle, rogi zwierzęce oraz dudy. Muzykę na nich wykonywał, ku ogólnemu podziwowi,  ubrany w odpowiedni  strój,  ogromnie utalentowany muzyk samouk.             

Po tym pokazie  rozsiedliśmy się na drewnianych (a jakże!) ławach, w pobliżu płonącego ogniska, w którym panowie  organizatorzy opiekali na średniowiecznym ruszcie zamówione kiełbaski, ze świeżą bułeczką i  do popicia - kartonikiem soku. W tak miłym nastroju, posileni na duchu i ciele śpiewaliśmy znane, harcerskie, ogniskowe piosenki. Panie z zarządu UTW,  na czele z koleżanką prezes, vice prezes ,  skarbnikiem  i osoby współpracujące  otrzymały laurki z podziękowaniem  od studentów za całoroczną działalność,  czemu towarzyszyła burza oklasków.

W ten sposób dobiegła końca tegoroczna uroczystość zakończenia roku naszego GS UTW. Autokar zawiózł wszystkich bezpiecznie na targowy parking.

Zanotowała: Aleksandra Chwalisz

Zdjęcia:Danuta Grzanowska, Jan Świtała

Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004Zakończenie Roku Akademickiego 2003/2004
Ikonka symbolizująca artykuł

Nasza wycieczka do Trójmiasta

2024-05-23

Dnia 16 maja br. we wczesnych godzinach porannych ruszyliśmy na wyczekiwaną wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku,  które szczyci się wpisaną do księgi rekordów Guinnessa najdłuższą deską świata  46,53 m długości oraz domem na dachu. Drewniany dom naturalnych rozmiarów wybudowano do góry nogami. Dom jest lekko pochylony            w dwóch płaszczyznach, tak ,że wejście do środka powoduje niezwykłe doznania – bardzo trudno utrzymać równowagę. Mniej odważni pozostali na zewnątrz, a zawrót  głowy mieli na widok ludzi poruszających się w środku tego  domu.  W Szymbarku odbywają się Światowe Zjazdy Sybiraków. Mieliśmy okazję zobaczyć  REPLIKĘ BUNKRA, DOM SYBIRAKA, KOŚCIÓŁ i wiele pamiątek po sybirakach . Na koniec pobytu w Szymbarku degustacja smakowych piw. Każdy otrzymał 5 małych kufelków piwa, które z ochotą wypiliśmy.  Następnie  udaliśmy się w dalszą podróż, zakwaterowanie w hotelu BŁĘKITNY ŻAGIEL  w Gdyni, obiadokolacja i czas na wieczorny spacer Bulwarem przy MIEJSKIEJ PLAŻY i SKWEREM KOŚCIUSZKI,  te urocze miejsca mieliśmy tuż przy hotelu.

Drugi dzień zaplanowany był w Gdańsku, który zwiedzaliśmy z miejscowym przewodnikiem: Brama Wyżynna, zespół przedbramia, Ratusz, Złota Brama, ulica Mariacka, kościół Mariacki, Wielki Młyn, trochę wolnego czasu żeby pokrzepić sią kawką, a następnie zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, które stanowi muzeum upamiętniające rewolucję SOLIDARNOŚCI i upadek komunizmu w Europie. Jest to ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka. Sercem nowej siedziby ECS jest wystawa stała, dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych      w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wróciliśmy do hotelu, po obiadokolacji obowiązkowo wieczorny spacer po uroczej Gdyni.

Kolejny dzień, to zwiedzanie Gdyni- port z majestatycznym żaglowcem Darem Pomorza i okretem wojennym Błyskawica, a następnie przejazd do Sopotu, gdzie zobaczyliśmy deptak spacerowy – ulica Bohaterów Monte Cassino, znaną popularnie „Monciakiem”,  spacer najpiękniejszym polskim molo i długi czas wolny, aby nacieszyć się nadmorskim klimatem. Przez wszystkie dni mieliśmy wymarzoną piękną, słoneczną pogodę. Wieczorem w Gdyni wytrwali uczestnicy skorzystali z Nocy Muzeów i zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej.

Kolejny, już czwarty dzień naszej wycieczki zaplanowano w Malborku, gdzie zwiedziliśmy Zamek, który jest największą ceglaną budowlą na świecie. Usatysfakcjonowani całością wyprawy, ruszyliśmy w drogę powrotną. Będąc już w autokarze deszcz towarzyszył nam aż do Bydgoszczy, dalej było bezdeszczowo. Zadowoleni dotarliśmy szczęśliwie do Grodziska  godzinach wieczornych.

Podziękowania dla Biura Podróży WILDA TRAWEL za zorganizowanie wspaniałej wycieczki i przemiłej PILOT Marlenie Filipiak, która w sposób profesjonalny  czuwała  nad całością wyprawy oraz  dobrym samopoczuciem   i zadowoleniem uczestników.

Opr. Agnieszka Konieczna-Stopa

Dnia 16 maja br. we wczesnych godzinach porannych ruszyliśmy na wyczekiwaną wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku,  które szczyci się wpisaną do księgi rekordów Guinnessa najdłuższą deską świata  46,53 m długości oraz domem na dachu. Drewniany dom naturalnych rozmiarów wybudowano do góry nogami. Dom jest lekko pochylony            w dwóch płaszczyznach, tak ,że wejście do środka powoduje niezwykłe doznania – bardzo trudno utrzymać równowagę. Mniej odważni pozostali na zewnątrz, a zawrót  głowy mieli na widok ludzi poruszających się w środku tego  domu.  W Szymbarku odbywają się Światowe Zjazdy Sybiraków. Mieliśmy okazję zobaczyć  REPLIKĘ BUNKRA, DOM SYBIRAKA, KOŚCIÓŁ i wiele pamiątek po sybirakach . Na koniec pobytu w Szymbarku degustacja smakowych piw. Każdy otrzymał 5 małych kufelków piwa, które z ochotą wypiliśmy.  Następnie  udaliśmy się w dalszą podróż, zakwaterowanie w hotelu BŁĘKITNY ŻAGIEL  w Gdyni, obiadokolacja i czas na wieczorny spacer Bulwarem przy MIEJSKIEJ PLAŻY i SKWEREM KOŚCIUSZKI,  te urocze miejsca mieliśmy tuż przy hotelu.

Drugi dzień zaplanowany był w Gdańsku, który zwiedzaliśmy z miejscowym przewodnikiem: Brama Wyżynna, zespół przedbramia, Ratusz, Złota Brama, ulica Mariacka, kościół Mariacki, Wielki Młyn, trochę wolnego czasu żeby pokrzepić sią kawką, a następnie zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, które stanowi muzeum upamiętniające rewolucję SOLIDARNOŚCI i upadek komunizmu w Europie. Jest to ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka. Sercem nowej siedziby ECS jest wystawa stała, dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych      w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wróciliśmy do hotelu, po obiadokolacji obowiązkowo wieczorny spacer po uroczej Gdyni.

Kolejny dzień, to zwiedzanie Gdyni- port z majestatycznym żaglowcem Darem Pomorza i okretem wojennym Błyskawica, a następnie przejazd do Sopotu, gdzie zobaczyliśmy deptak spacerowy – ulica Bohaterów Monte Cassino, znaną popularnie „Monciakiem”,  spacer najpiękniejszym polskim molo i długi czas wolny, aby nacieszyć się nadmorskim klimatem. Przez wszystkie dni mieliśmy wymarzoną piękną, słoneczną pogodę. Wieczorem w Gdyni wytrwali uczestnicy skorzystali z Nocy Muzeów i zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej.

Kolejny, już czwarty dzień naszej wycieczki zaplanowano w Malborku, gdzie zwiedziliśmy Zamek, który jest największą ceglaną budowlą na świecie. Usatysfakcjonowani całością wyprawy, ruszyliśmy w drogę powrotną. Będąc już w autokarze deszcz towarzyszył nam aż do Bydgoszczy, dalej było bezdeszczowo. Zadowoleni dotarliśmy szczęśliwie do Grodziska  godzinach wieczornych.

Podziękowania dla Biura Podróży WILDA TRAWEL za zorganizowanie wspaniałej wycieczki i przemiłej PILOT Marlenie Filipiak, która w sposób profesjonalny  czuwała  nad całością wyprawy oraz  dobrym samopoczuciem   i zadowoleniem uczestników.

Opr. Agnieszka Konieczna-Stopa

zdjęcia: Aniela Rzanna, Agnieszka Konieczna - Stopa

 

Nasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do TrójmiastaNasza wycieczka do Trójmiasta
Ikonka symbolizująca artykuł

Koncert - Dla Ciebie Mamo

2024-05-22

To był wyjątkowy koncert  w  Auli UAM w Poznaniu „Dla Ciebie Mamo”,  był prawdziwą ucztą dla duszy. Cenione utwory przez publiczność muzyki estradowej, filmowej i światowej były wielką owacją. Artyści zaśpiewali i zaaranżowali wybrane utwory dla mam, piękne melodie aż cała sala śpiewała z nami. Życzenia dla mam czytane były na scenie.

Znana już nam grodziszczanom Orkiestra Salonowa Orlina Bebenowa ( koncert Noworoczny) tworzyła wyjątkowy klimat muzyczny.

Organizatorem koncertu była menadżerka  kultury p. Renata Brukiewicz, która była gościem w naszym GSUTW – co było dla nas wielkim zaszczytem, witając nas podczas tego koncertu.

Wszystko, czego się nauczyłem, a co warto wiedzieć, nauczyłem się od mojej matki.–/ Kelly Roper/

Koncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie MamoKoncert - Dla Ciebie Mamo
Ikonka symbolizująca artykuł

Tarnowskie tężnie

2024-05-19

W TARNOWIE Podgórnym oddano do użytku tężnie , które są atrakcją turystyczną.

Koleżanki , które jeżdżą raz w miesiącu do Tarnowa na pływalnie zwiedziły w/w tężnie.

Tężnia solankowa w której panuje mikroklimat niepowtarzalny. Nasycone mikroelementy aerozolu  odpowiadają 3 dniom pobytu nad Bałtykiem, podczas sztormowej pogody, wtedy to w powietrzu unosi najwięcej jodu leczniczego. Działa on leczniczo na drogi oddechowe. Wspomaga układ odpornościowy i uzupełnia niedobór jodu.

Ceny biletów: jednorazowe wejście: normalny 10 zł, ulgowy  8 zł.

Seans inhalacyjny 15min, - normalny  4 zł. ulgowy  3zł Seniorzy mają zniżkę 5 zł

 Zachęcamy kol. do wyjazdu.

Nie wiem czy wiecie, ale Grodzisk Wlkp. ma własną oazę zdrowia i relaksu, która powstała na terenie Centrum Ekologicznego” Pod Chmurką”, w niewielkiej odległości od grodziskiego wiatraka. U nas została zastosowana solanka z Zabłocia wydobywana z odwiertu „Korona” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie – Solanka – złoża wód leczniczych – solanek jodkowych. Nad solanką powstała drewniana altana, a wokół niej ławeczki. Można  więc i u nas delektować się zdrowotnymi walorami nawet w deszczowe czy upalne dni.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca w naszej gminie.. Obiekt jest monitorowany..

'Tarnowskie tężnie''Tarnowskie tężnie''Tarnowskie tężnie'
Ikonka symbolizująca artykuł

Wyrazy współczucia naszej Koleżance Basi

2024-05-15

"Nasi kochani umierają, ale pozostają w naszych sercach i pamięći"

/Ks. Jan Twardowski/

Basiu,  słowa nie są w stanie wyrazić naszego smutku z powodu śmierci Twego Męża.

Maryś był osobą pełną radości i miłości, którą zostawił po sobie w Waszych sercach. Jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach i jesteśmy gotowi wesprzeć Cię w każdy możliwy sposób.

Twój smutek jest naszym smutkiem. Składamy kondolencje Tobie i Twojej  rodzinie.

Załączniki:

 1. Wyrazy współczucia naszej Koleżance Basi (plik docx 53KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Rajd rowerowy do Urbanowa

2024-05-14

Kto ma rower ten jest chwat! Na wycieczki i na rajdy. Tak dla zdrowia i dla frajdy.

14 maja br. z uśmiechem na twarzy , wiatrem we włosach wyruszyła nasza ekipa rowerowa  do Urbanowa. Podziwiając piękno majowego uroku soczystej zieleni  przy  pięknej słonecznej  pogodzie. To było naprawdę piękne przedpołudnie w gronie naszych koleżanek i kolegów. Podczas jazdy niekończące się rozmowy , uśmiechy i zadowolenie z bycia razem.

 Czy wiesz ,że podczas jazdy na rowerze pobudzasz wiele grup mięśniowych, wzmacniają się łydki, uda, pośladki, a także mięśnie rąk i brzucha - szczególnie te głębokie , które odpowiadają za podtrzymywanie kręgosłupa?!

Jazda na rowerze wpływa na lepsze spalanie kalorii. Jest zdrowa dla kręgosłupa i stawów kolanowych.

Pozwala zwiększyć pojemność płuc, dotlenia krew, zwiększa objętość serca oraz zmniejsza tętno spoczynkowe organizmu.

Pół godziny jazdy na rowerze tak niewiele, a zarazem tak wiele.

 • To zdrowe serce
 • Obniża cholesterol
 • Obniża stężenie złego cholesterolu
 • Zmniejsza ryzyko nadciśnienia

Zobaczcie jak mało trzeba, żeby było wszystko” -  Rower, fajna ekipa i wypad!

W Urbanowie przy świetlicy wiejskiej mieliśmy odpoczynek w pięknej majowej  i słonecznej  scenerii pod wiatą. Każdy z uczestników otrzymał smaczną drożdżówkę. Po odpoczynku można było skorzystać z urządzeń siłowni plenerowej  na świeżym powietrzu : stepera, wioślarza, biegacza, wahadła, orbitrka. W drodze powrotnej dotarliśmy jeszcze do MC DONALDA na lody.

Zdjęcia: Jasiu Świtała, Danka Grzanowska

Rajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do UrbanowaRajd rowerowy do Urbanowa
Ikonka symbolizująca artykuł

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

2024-05-09

Święto Konstytucji 3 Maja, to jedno z najważniejszych świąt związanych z niepodległością narodu polskiego. 3 maja 1791 roku uchwalono jedną z pierwszych konstytucji na świecie i pierwszą w Europie. Dzieje świętowania tego wydarzenia były burzliwe, podobnie jak losy naszej ojczyzny.

W 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji, spotkaliśmy się w dniu 8 maja br. by wspólnie oddać hołd naszym przodkom z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Srebrne nutki” naszych koleżanek i kolegi.

Po koncercie  był wspólny śpiew seniorów  pieśni patriotycznych.

Bądźmy wdzięczni naszym przodkom za przelaną krew i dążenia do wolności Rzeczpospolitej, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Pielęgnujmy w sobie szacunek dla minionych pokoleń i swoim życiem każdego dnia pokazujmy, że doceniamy ich poświęcenie.

Koleżanka prezes złożyła życzenia solenizantkom  imieninowym : Irenkom. Stanisławom oraz zacnym Jubilatom ,którzy obchodzili swoje 50 lecie pożycia małżeńskiego.

zdjęcia :Jan Świtała

 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'Obchody Święta Konstytucji 3 Maja'
Ikonka symbolizująca artykuł

Spotkanie z wizażystką i stylistką

2024-05-09

Byliśmy zaszczyceni obecnością pani Renaty Brukiewicz stylistki i wizażystki. Zadaniem wizażystki jest umiejętne dobranie stroju, makijażu i fryzury tak, by podkreślić wszelkie atuty  urody klienta. Pani Renata przekazała nam cenne informacje jak powinniśmy się stosownie do sytuacji ubrać dobierając odpowiedni styl dla swojej sylwetki oraz  znajomość najnowszych trendów modowych , umiejętność tworzenia trafnych stylizacji.

Na wizerunek zewnętrznego wyglądu każdego z nas ma wpływ:

1.okoliczność

2.miejsce

3.klimat

4. Standardy środowiska

5. czysto, schludnie, spokojnie i  nieekstrawagancko                                                                               

 

 

Spotkanie z wizażystką i stylistkąSpotkanie z wizażystką i stylistkąSpotkanie z wizażystką i stylistkąSpotkanie z wizażystką i stylistkąSpotkanie z wizażystką i stylistką
Ikonka symbolizująca artykuł

Majówka z kołem diabetyków w Zdroju

2024-05-08

Terenowe Koło Diabetyków w Grodzisku Wlkp. Zaprasza na majówkę do Wigwamu w Zdroju 19 maja 24r.  od 10.00 -  15.00 Zobacz plakat.

Załączniki:

 1. Majówka z kołem diabetyków w Zdroju (plik pdf 457KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Żegnamy naszego wykładowcę p. dr Alinę Sztelle

2024-04-24

Smutną otrzymaliśmy wiadomość nasza wykładowczyni p. Alina Sztelle zmarła.

Załączniki:

 1. Żegnamy naszego wykładowcę p. dr Alinę SZtelle (plik doc 110KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Rajd rowerowy odwołany

2024-04-16

Uprzejmie informujemy ,że zaplanowany rajd rowerowy w dniu 17.04.24r.:Grodzisk Wlkp. - Woźniki - Urbanowo - Grodzisk Wlkp. odwołujemy ze względu na warunki atmosferyczne.

Ikonka symbolizująca artykuł

Przedświąteczne spotkanie przy kawie

2024-03-28

Spotkaliśmy się 20 marca br. przy kawie,aby złożyć sobie życzenia świateczne. Koleżanki z zespołu śpiewaczego umiliły nam czas pod kier. p. Marianny Frąckowiak. Było zypatycznie .

Przedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawiePrzedświąteczne spotkanie przy kawie
Ikonka symbolizująca artykuł

"Wielkim darem Wielkanocy jest nadzieja"

2024-03-28

Drogim naszym Studentom na zbliżające się Święta  Wielkanocne

pragniemy złożyć serdeczne życzenia:miłości , która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Uśmiechów  bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

                                                             Zarząd i Rada Programowa

                                                   Grodziskiego  STtowarzyszenia UTW

marzec 2024r.

Życzenia WielkanocneWielkim darem Wielkanocy jest nadzieja
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapraszamy na wykład 9 kwietnia Afryka oczami pracownika UNICEF

2024-03-14

Serdecznie zapraszamy na wykład dr Agnieszki Podoleckiekiej 9 kwietnia godz. 16.00 w Promessie - Afryka oczami pracownika UNICEF

Załączniki:

 1. Zapraszamy na wykład 9 kwietnia Afryka oczami pracownika UNICEF' (plik pdf 618KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Sprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTW

2024-03-14

13 marca br. odbyło się walne zebranie członków GSUTW.

Zebranie otworzyła prezes Stowarzyszenia Agnieszka Konieczna - Stopa przedstawiając porządek Walnego Zebrania sprawozdawczego członków Grodziskiego Stowarzyszenia UTW.

Dalej nastąpił wybór przewodniczącego zebrania, sekretarza  i komisji skrutacyjnej. Na podstawie listy obecności ustalono prawomocność obrad.

Kol. prezes zdała sprawozdanie z działalności GSUTW za rok 2023, skarbnik przedstawił sprawozdanie finansowe, a komisja rewizyjna przedstawiła sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2023. Członkowie podjęli uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania zarządu i sprawozdania finansowego uchwałą.

Kolejnym punktem zebrania  było udzielenie absolutorium dla zarządu na wniosek Komisji Rewizyjnej. Członkowie GSUTW jednomyślnie udzielili absolutorium zarządowi.Kol. Prezes przedstawiła projekt budżetu na rok 2024 podjęty stosowną uchwałą zatwierdzająca budżet na 2024rok.

Na tym zebranie zakończono.

Wręczono życzenia parom małżeńskim,które obchodziły 50 lecie pożycia życząc wiele radości w zdrowiu na kolejne lata państwu: Urszuli i Janowi Świtała, Marii Józefowi Stańczykom.

Sprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTWSprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTW

Załączniki:

 1. Sprawozdanie z Walnego Zebrania członków GSUTW (plik docx 25KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Dzień Kobiet w Granowie we Florencji

2024-03-07

Dzień Kobiet  zorganizowany przez GS UTW w Grodzisku Wlkp.

W dniu 07 marca 2024, podobnie jak w ubiegłych latach, impreza z okazji Dnia Kobiet   dla studentek GS UTW  miała miejsce w  lokalu restauracyjnym  „Florencja” w Granowie. Już o 15,30 autokar „Janbusu” wyruszył z terenu targowiska z  czterdziestu siedmioma paniami i kilku panami w stronę  gościnnego lokalu, kierowanego przez panią Violettę Trybusiową.  Na miejscu czekały już główne sprawczynie tego wydarzenia, kol. prezes Agnieszka Konieczna - Stopa, kol. Ewa Wolińska, kol.  Aldona Fornalik, Irena Żabicka, Zofia Kopczyńska, Bożena Iwaszkiewicz  czuwające, by wszystkie zaplanowane atrakcje ( a było ich sporo ) były zrealizowane. Panowie studenci powitali serdecznie przybyłe panie, wręczając każdej po jednym, czerwonym tulipanie. Wyrecytowali też wiersze, napisane specjalnie na Dzień Kobiet, jeden autorstwa K.I. Gałczyńskiego.  W rewanżu, panie również obdarowały panów kwiatami.  Radosny nastrój panujący na sali spotęgował   jeszcze występ Kabaretu OJOJOJ p.t.„Biuro Pośrednictwa Pracy”. Kabaret prowadzi koleżanka Agnieszka Konieczna-Stopa, a jej artyści i ona sama też występująca, otrzymali ogromne brawa. Scenariusz jest autorstwa koleżanki Aleksandry Chwalisz.  Po tej porcji atrakcji dla ducha, nadszedł czas na uraczenie ciała. Na głębokich talerzach pojawiły się równolegle rozlewane przez kelnerów dwukolorowe kremy. Jeden o smaku brokułowym,drugi–kalafiorowym.Bardzo apetyczne i smaczne. Drugie danie składało się z gustownie ułożonych na talerzu dwóch mięsnych roladek, buraczków, zapiekanej kapusty pekińskiej, sosu i osobno serwowanych w kubeczkach pysznych rożków ziemniaczanych i ćwiartek pieczonych ziemniaczków. Zdjęcia, które wykonywała m. i. kol. Danuta Grzanowska, z pewnością oddadzą kunszt tego dania. Do wyboru podawane były wytrawne wina, białe lub czerwone. Niespodzianką tego wieczoru był występ duetu : skrzypce i organy Hamonda ReViolin i Kamil Ignaszak.(www.reviolin.pl można ich znaleźć na Facebooku i Instagramie)

Skrzypaczka nie tylko pięknie grała, ale zaśpiewała kilka znanych szlagierów, które sala podchwyciła. Artyści otrzymali huczne brawa. Ostatnim poczęstunkiem tego spotkania było ciasto i lody, serwowane na estetycznej tacce, oraz do wyboru kawa, bądź herbata.  Wszystkie dania były wyjątkowo smaczne i apetyczne. Pani Violetcie należą się specjalne podziękowania.

Spotkanie skończyło się przed godz. 20,oo. W radosnych nastrojach Kobiety i ich Mężczyźni  wrócili bezpiecznie autokarem do Grodziska Wlkp.

 

(Zanotowała: Aleksandra Chwalisz)

Dzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we FlorencjiDzień Kobiet w Granowie we Florencji
Ikonka symbolizująca artykuł

Walne Zebranie członków GSUTW

2024-03-03

         Porządek obrad Walnego Zebrania GSUTW

dnia 13 marca 2024, godz. 1600     -  Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej „PROMESSA”, drugi termin godz. 16.15

 

Proponowany porządek obrad  Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków Grodziskiego Stowarzyszenia UTW:

 1. Otwarcie  Walnego Zebrania A. Stopa
 2. Wybór przewodniczącego oraz sekretarza zebrania -uchwała nr 1
 3. Wybór komisji skrutacyjnej – uchwała nr 2
 4. Ustalenie prawomocności obrad – Lista obecności
 5. Przyjęcie porządku obrad
 6. Sprawozdanie  z działalności GSUTW za rok 2023 – prezes
 7. Przedstawienie sprawozdania  finansowego –skarbnik
 8. Opinia Komisji Rewizyjnej do sprawozdania merytorycznego  i finansowego za rok 2023  -S. Napierała
 9. Podjęcie uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania zarządu         i sprawozdania finansowego.- uchwała nr 3
 10. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności za rok 2023  i podjęcie uchwały Walnego Zebrania  nr 4 /S.Napierała/
 11. Uchwała o udzielenie absolutorium dla Zarządu na wniosek Komisji Rewizyjnej – uchwała nr 5
 12. Przedstawienie projektu budżetu na rok 2024 GSUTW
 13. Uchwała nr 6  zatwierdzająca budżet na 2024
 14. Sprawy bieżące i wolne głosy
 15. Zamknięcie zebrania

 

 

Załączniki:

 1. Walne Zebranie członków GSUTW (plik docx 18KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Podziękowanie za współpracę kol. Beacie Głowackiej

2024-03-02

Kochan Beatko

"Sukces to nie to, co masz, ale to kim jesteś”/Bo Bennet/

Choć rozstania nadszedł czas,

zawsze będziesz jednym z nas!

Rób karierę, baw się, ucz,

bo to jest potęgi klucz!

Ale gdy już zmęczysz się,

zajrzyj do nas, sama wiesz gdzie!

Z okazji przejścia na emeryturę składamy najserdeczniejsze podziękowanie za długoletnią pracę w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej, nieprzeciętne zaangażowanie i serce naszej Koleżance Beacie Głowackiej.

Wyrażamy także nadzieję , że spędzone w pracy chwile , będą przywoływać miłe wspomnienia.

Beatko odchodzisz na emeryturę spełniona i zadowolona ze swoich osiągnięć. Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak Ty!

Spędzaj teraz swój czas każdy dzień znakomicie. Porzuć wszelkie troski i zmartwienia, bo tak wiele masz jeszcze w życiu do zrobienia.!

Emerytura to nie koniec wspaniałej ścieżki kariery. Zawsze możesz realizować swoje inne marzenia zawodowe. Cokolwiek to jest, życzymy powodzenia. Szczęśliwej emerytury i Bóg zawsze będzie Ci błogosławił.

Zarząd , Rada Programowa

i  Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 Podziękowanie za współpracę kol. Beacie Głowackiej Podziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie Głowackiej
Ikonka symbolizująca artykuł

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański

2024-02-28

W dniu 21 .02.2024r. odbyło się spotkanie studenckie UTW z p. Henrykiem Szymańskim byłym burmistrzem naszego miasta , a obecnie radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Po serdecznym powitaniu przez prezes Agnieszkę Konieczną – Stopa i zebranych głos zajął p. Henryk Szymański.

W ogólnym zarysie przedstawił strukturę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem  Sejmiku.

Poinformował, że na czele w/w urzędu stoi Marszałek p. Marek Woźniak, a przewodniczącą Sejmiku jest p. Małgorzata Klepka.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego swoją działalnością obejmuje 3.6 tys. mieszkańców. Głównym zadaniem Sejmiku jest ustalenie statutu, zasad gospodarności jego mieniem i tryb korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Wymienione zdania są ustanawiane i kontrolowane przez Sejmik. Dotyczy to działalności zarządu wojewódzkiego i samorządowych jednostek jemu podległych.

Radny poinformował, że w Sejmiku jest 39 radnych, którzy pracują w kilkunastu komisjach, gdzie omawia się i rozstrzyga najważniejsze problemy. Są różnorodne. Zwrócił uwagę na budżet, którym urząd dysponuje. (3.260 milionów) Potrzeby są bardzo duże, dlatego trzeba je właściwie rozdzielać.

Wymienił na co przeważnie wydaje się pieniądze. Wielkie koszty pochłania komunikacja, głównie kolej i autobusy, utrzymanie dróg, kupuje się i doposaża placówki kultury, sport , opłaca częściowo oświatę (praktyki), organizuje się konkursy ,pikniki, festyny, modernizuje się wsie, wspiera się ochotniczą straż pożarną, a nawet policję.

Jak widać radni sejmiku mają bardzo wiele pracy. Radny Henryk Szymański pracuje w 7 komisjach, a zdarza się ,że wspomaga w inny sposób jak zachodzi potrzeba.

Jego motto to:” Wolę działać niż mówić”. Nasze społeczeństwo przekonało się o tym, jak był burmistrzem w naszym mieście. Pod koniec swojego wystąpienia wskazał na osiągnięcia sejmiku w ostatniej  kadencji. Mówił o udogodnieniach komunikacyjnych w Kościanie, Nowym Tomyślu, o ścieżkach rowerowych, powstaniu Sejmiku Młodzieżowego w którym jest także od nas p. Ania Adamczyk. Wspomniał także o zwiększeniu ilości pociągów na naszej trasie i wielu innych osiągnieciach. Dodał również że swoją pracą  służy też innym powiatom wchodzącym  w skład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Każdy sukces to jego zadowolenie i radość. !

Jest bardzo dobrym Samorządowcem. Lubi pracować dla innych, dlatego chce dalej służyć przez kolejną kadencję. Proszę o poparcie mojej kandydatury w nadchodzących wyborach. Lista 6, miejsce 3 powiedział p. H. Szymański.

Prezes Agnieszka Konieczna – Stopa podziękowała za spotkanie.

notatkę sporządziła: Jadwiga Cicha

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański
Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności