Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Powrót

Zaproszenie do Opalenickiego UTW

Data publikacji: 2020-02-22

10 lecie Opalenickiego UniwersytetuDziekan, Rada Programowa i Studenci Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
serdecznie zapraszają na Jubileusz 10-lecia pod patronatem honorowym Burmistrza Opalenicy
21 lutego (piątek) 2020r., godz. 17:00
Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy, Os. Centrum 11.

Takie zaproszenie otrzymała prezes naszego GS UTW Agnieszka Stopa. W delegacji uczestniczyły: prezes Stowarzyszenia Agnieszka Stopa, przewodnicząca Rady Programowej Barbara Radomska- Witczak, sekretarz Danuta Grzanowska.
W pięknej sali posiedzeń CK i Biblioteki odbyła się uroczystość 10-lecia Opalenickiego UTW
Wśród licznie zaproszonych gości, sponsorów i partnerów Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku były także zaprzyjaźnione uniwersytety z :Miedzichowa, Stęszewa i Grodziska.
Pani dziekan Elżbieta Adamczewska w swoim wystąpieniu podsumowała 10 lat istnienia OUTW wyrażając podziękowania dla wielu znakomitych osób, bez których nie było by gwarancji wysokiego poziomu i prestiżu Uniwersytetu. Taką wybitną postacią jest prof. zw. dr hab. Stanisław Jankowiak, Rektor Opalenickiego Uniwersytetu, który otrzymał na tej uroczystości Honorowego Obywatela Opalenicy ,który nadała Rada Miasta Opalenicy.
Dyrektorowi CK i Biblioteki Krzysztofowi Sadowskiemu, który wykazuje wielką troskę o sprawne funkcjonowanie OUTW jako stałej sekcji Centrum Kultury i Biblioteki, dyrektorom szkół, wykładowcom sekcji tematycznych prowadzących zajęcia przez 10 lat oraz sponsorom.
Honorowy Patronat tej uroczystości objął Burmistrz Tomasz Szulc, który okazuje słuchaczom pomoc i życzliwość .
Słowa uznania pod adresem Pani dziekan i słuchaczy skierował burmistrz podkreślając znaczenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w życiu nie tylko środowiska senioralnego, ale całego miasta. Jestem pod ogromnym wrażeniem pozytywnej motywacji i aktywności słuchaczy .To właśnie aktywność i motywacja sprawiają, że życie na emeryturze staje się bogatsze, wzrasta poczucie satysfakcji i wiara w siebie.
Pamiątkowe medale odebrali studenci OUTW, którzy od 10 lat nie opuścili żadnego semestru.
Były kwiaty, prezenty, serdeczne życzenia i gratulacje, które składali zebrani goście. Po części oficjalnej był szampan i okazały jubileuszowy tort.
Uroczystość uświetnił zespół wokalny Amici Canti pod dyrekcją dra Leszka Górki. Każdy z uczestników uroczystości otrzymał książkę wydaną przez Burmistrza Opalenicy i Starostę Nowotomyskiego Młodość to stan umysłu.
Uroczystości przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Prezes Agnieszka Stopa złożyła życzenia w imieniu naszej społeczności studenckiej życząc dalszej aktywnej działalności , wytrwałości i sukcesów z realizacji postawionych sobie zadań.

Link do filmu : Jubileusz 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod honorowym patronatem Burmistrza Opalenicy https://www.youtube.com/watch?v=MA7w8_QvviE&feature=youtu.be<strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong><strong>Zaproszenie do Opalenickiego UTW</strong>
Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"