ikona wczytywania strony

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Walne Zebranie członków GSUTW

2024-03-03

         Porządek obrad Walnego Zebrania GSUTW

dnia 13 marca 2024, godz. 1600     -  Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej „PROMESSA”, drugi termin godz. 16.15

 

Proponowany porządek obrad  Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków Grodziskiego Stowarzyszenia UTW:

 1. Otwarcie  Walnego Zebrania A. Stopa
 2. Wybór przewodniczącego oraz sekretarza zebrania -uchwała nr 1
 3. Wybór komisji skrutacyjnej – uchwała nr 2
 4. Ustalenie prawomocności obrad – Lista obecności
 5. Przyjęcie porządku obrad
 6. Sprawozdanie  z działalności GSUTW za rok 2023 – prezes
 7. Przedstawienie sprawozdania  finansowego –skarbnik
 8. Opinia Komisji Rewizyjnej do sprawozdania merytorycznego  i finansowego za rok 2023  -S. Napierała
 9. Podjęcie uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania zarządu         i sprawozdania finansowego.- uchwała nr 3
 10. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności za rok 2023  i podjęcie uchwały Walnego Zebrania  nr 4 /S.Napierała/
 11. Uchwała o udzielenie absolutorium dla Zarządu na wniosek Komisji Rewizyjnej – uchwała nr 5
 12. Przedstawienie projektu budżetu na rok 2024 GSUTW
 13. Uchwała nr 6  zatwierdzająca budżet na 2024
 14. Sprawy bieżące i wolne głosy
 15. Zamknięcie zebrania

 

 

Załączniki:

 1. Walne Zebranie członków GSUTW (plik docx 18KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Podziękowanie za współpracę kol. Beacie Głowackiej

2024-03-02

Kochan Beatko

"Sukces to nie to, co masz, ale to kim jesteś”/Bo Bennet/

Choć rozstania nadszedł czas,

zawsze będziesz jednym z nas!

Rób karierę, baw się, ucz,

bo to jest potęgi klucz!

Ale gdy już zmęczysz się,

zajrzyj do nas, sama wiesz gdzie!

Z okazji przejścia na emeryturę składamy najserdeczniejsze podziękowanie za długoletnią pracę w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej, nieprzeciętne zaangażowanie i serce naszej Koleżance Beacie Głowackiej.

Wyrażamy także nadzieję , że spędzone w pracy chwile , będą przywoływać miłe wspomnienia.

Beatko odchodzisz na emeryturę spełniona i zadowolona ze swoich osiągnięć. Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak Ty!

Spędzaj teraz swój czas każdy dzień znakomicie. Porzuć wszelkie troski i zmartwienia, bo tak wiele masz jeszcze w życiu do zrobienia.!

Emerytura to nie koniec wspaniałej ścieżki kariery. Zawsze możesz realizować swoje inne marzenia zawodowe. Cokolwiek to jest, życzymy powodzenia. Szczęśliwej emerytury i Bóg zawsze będzie Ci błogosławił.

Zarząd , Rada Programowa

i  Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 Podziękowanie za współpracę kol. Beacie Głowackiej Podziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie GłowackiejPodziękowanie za współpracę kol. Beacie Głowackiej
Ikonka symbolizująca artykuł

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański

2024-02-28

W dniu 21 .02.2024r. odbyło się spotkanie studenckie UTW z p. Henrykiem Szymańskim byłym burmistrzem naszego miasta , a obecnie radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Po serdecznym powitaniu przez prezes Agnieszkę Konieczną – Stopa i zebranych głos zajął p. Henryk Szymański.

W ogólnym zarysie przedstawił strukturę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem  Sejmiku.

Poinformował, że na czele w/w urzędu stoi Marszałek p. Marek Woźniak, a przewodniczącą Sejmiku jest p. Małgorzata Klepka.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego swoją działalnością obejmuje 3.6 tys. mieszkańców. Głównym zadaniem Sejmiku jest ustalenie statutu, zasad gospodarności jego mieniem i tryb korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Wymienione zdania są ustanawiane i kontrolowane przez Sejmik. Dotyczy to działalności zarządu wojewódzkiego i samorządowych jednostek jemu podległych.

Radny poinformował, że w Sejmiku jest 39 radnych, którzy pracują w kilkunastu komisjach, gdzie omawia się i rozstrzyga najważniejsze problemy. Są różnorodne. Zwrócił uwagę na budżet, którym urząd dysponuje. (3.260 milionów) Potrzeby są bardzo duże, dlatego trzeba je właściwie rozdzielać.

Wymienił na co przeważnie wydaje się pieniądze. Wielkie koszty pochłania komunikacja, głównie kolej i autobusy, utrzymanie dróg, kupuje się i doposaża placówki kultury, sport , opłaca częściowo oświatę (praktyki), organizuje się konkursy ,pikniki, festyny, modernizuje się wsie, wspiera się ochotniczą straż pożarną, a nawet policję.

Jak widać radni sejmiku mają bardzo wiele pracy. Radny Henryk Szymański pracuje w 7 komisjach, a zdarza się ,że wspomaga w inny sposób jak zachodzi potrzeba.

Jego motto to:” Wolę działać niż mówić”. Nasze społeczeństwo przekonało się o tym, jak był burmistrzem w naszym mieście. Pod koniec swojego wystąpienia wskazał na osiągnięcia sejmiku w ostatniej  kadencji. Mówił o udogodnieniach komunikacyjnych w Kościanie, Nowym Tomyślu, o ścieżkach rowerowych, powstaniu Sejmiku Młodzieżowego w którym jest także od nas p. Ania Adamczyk. Wspomniał także o zwiększeniu ilości pociągów na naszej trasie i wielu innych osiągnieciach. Dodał również że swoją pracą  służy też innym powiatom wchodzącym  w skład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Każdy sukces to jego zadowolenie i radość. !

Jest bardzo dobrym Samorządowcem. Lubi pracować dla innych, dlatego chce dalej służyć przez kolejną kadencję. Proszę o poparcie mojej kandydatury w nadchodzących wyborach. Lista 6, miejsce 3 powiedział p. H. Szymański.

Prezes Agnieszka Konieczna – Stopa podziękowała za spotkanie.

notatkę sporządziła: Jadwiga Cicha

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański
Ikonka symbolizująca artykuł

Zaproszenie ma Wernisaż Malarstwa

2024-02-01
Zaproszenie ma Wernisaż Malarstwa
Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty szydełkowania

2024-01-30

Szydełkowanie lub robienie na drutach, to sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Ta przygoda sprawia każdemu ogromną radość i przyjemność. Tutaj spędzamy czas twórczo rozmawiając i szydełkując.

Każda wykonana praca sprawia nam ogromną radość i daje wielką satysfakcję tworzenia. Tworzymy  serwetki, maskotki,dekorujemy słoiczki, itp. Nasza opiekunka Aldonka rozbudza w nas wyobraźnię i twórczość pomagając zrealizować wymarzoną pracę.

Warsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowaniaWarsztaty szydełkowania
Ikonka symbolizująca artykuł

Przedstawiciele ZUS u seniorów

2024-01-25

Przedstawiciele naszej jednostki ZUS mieszczącej się przy ulicy Żwirowej w osobach : Marcin Tuliński i Marta Pawłowska odwiedzili seniorów, aby przekazać cenne informacje co można załatwić przez Internet w ZUS. Zachęcali seniorów mobilnych do korzystania z usług bez wychodzenia z domu. Wizyty online to duże ułatwienie z którego korzysta wiele osób. Jest bezpieczne. Większość spraw swoich można tą drogą załatwić m.in.wypłatę zasiłków, rentę, emeryturę czy też potwierdzenie profilu PUE. Zachęcali do założenia profilu, trzeba wejść na stronę www.zus.pl  odszukać zakładkę e-wizyty i zarezerwować się na określony dzień w którym można załatwić swój temat rozmowy. Należy zostawić swoje dane : imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail kod pocztowy miejsca zamieszkania.

Przedstawiciele ZUS pokazali , jak można założyć konto na PUE.

Co daje nam profil zaufany? Otóż można przez niego załatwić sprawy administracyjne, wysłać deklaracje zgłoszeniowe do ZUS. Ten profil elektroniczny jest bezpłatny. Można dzięki niemu potwierdzić tożsamość, podpisać dokument podpisem elektronicznym. / www.gov.pl/  Możemy zgłosić dzięki temu profilowi utratę lub zniszczenie dowodu osobistego, złożyć wniosek o świadczenie +500, złożyć PIT . Tak dużą wiedzą dzielili się z nami w sposób przystępny. Wizyta przedstawicieli upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze. Dziękujemy.

 

 Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów Przedstawiciele ZUS u seniorów
Ikonka symbolizująca artykuł

Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak

2024-01-25

Mateusz Idziak jest adwokatem i właścicielem kancelarii adwokackiej w Kościanie. Jest absolwentem Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia na kierunku prawa oraz kierunku administracji uzyskując tytuł magistra. Zajmuję się : dochodzeniem należności, prawem cywilnym, karnym, rodzinnym oraz podmiotami gospodarczymi.

Pan Mateusz Idziak prowadzi nieodpłatną pomoc prawną na terenie Powiatu Grodziskiego.

W swojej praktyce prawniczej zajmuje się udzielaniem porad prawnych. Na naszym spotkaniu skupił się na stwierdzeniu nabycia spadku,kto go przejmuje, sprawy zapłaty podziału majątku,zniesienia współwłasności, zasiedzenie nieruchomości, odszkodowania wynikające z umowy. itp.

W jaki sposób sporządzić testament, aby był ważny.?

Aby testament był ważny testator osobiście  dokonuje rozporządzenia swoim majątkiem na wypadek śmierci. Spadkodawca umieszcza swoją ostatnią wolę i powołuje konkretnie wybrane przez siebie osoby. Może to być testament własnoręcznie napisany bez notariusza opatrzony własnoręcznym podpisem, datą.

Testament notarialny sporządzony w formie aktu notarialnego. Tutaj uiszcza się opłaty.

Testament ustny sporządza się w obecności trzech świadków ( obawa rychłej śmierci).Taki testament musi być spisany przed upływem roku od jego złożenia przed sądem.

Zmiany lub odwołania można dokonać w każdym czasie. Testament można przechowywać w domu. Warto jednak  przekazać spadkobiorcom gdzie jest przechowywany.

Jednak dla większego komfortu jest pozostawienie oryginału u notariusza i  zarejestrowanie w Notarialnym Rejestrze Testamentów.

Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej adwokata Mateusza Idziak skontaktuj się pod nr tel. 512 489 813 podając informację ,ze jesteśmy z UTW Grodziska.

Podziękowaliśmy p. Mateuszowi Idziak za cenne informacje. W imieniu seniorów podziękowała prezes Agnieszka Konieczna- Stopa.

 

 

 Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak Spotkanie z adwokatem Mateuszem Idziak
Ikonka symbolizująca artykuł

Noc Biologów UAM 2024 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

2024-01-13

Noc biologów

12 stycznia 2024r. zostaliśmy zaproszeni przez Wydział Uczelni  na XIII edycję Nocy Biologów Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Noc Biologów to wspólne przedsięwzięcie wydziałów biologicznych i przyrodniczych uniwersytetów i szkół wyższych, które zostało zaplanowane na 12 stycznia 2024r.

Hasłem przewodnim – Tajemnice życia od komórek do biosfery. Noc Biologów to festiwal naukowy skierowany zarówno do dzieci przedszkolnych (których było dużo), młodzieży szkolnej jak i osób dorosłych. Noc Biologów ma na celu przekazanie szerokiej wiedzy przyrodniczej od podstawowych wiadomości przyrodniczych (obserwowały i wykonywały doświadczenia przedszkolaki) do zagadnień problematycznych nurtujących współczesną biologię.

Noc Biologów spotyka się z ogromnym odzewem; tłumy młodzieży , seniorów Trzeciego Wieku , społeczeństwa miasta  Poznania poprzez upowszechnianie nauki, interesujące pokazy, aktywizujące warsztaty, prelekcje, zwiedzanie laboratoriów, wystawy, dyskusje, oraz materiały zamieszczone w holu Uczelni, radiu. Widać  niemalejącą potrzebę społeczną organizowania tego typu przedsięwzięć jako formę ustawicznego kształcenia.

Celem wydarzenia Nocy Biologów było przedstawienie podstawowych, ale ważnych zagadnień poszerzających wiedzę społeczeństwa na temat funkcjonowania świata przyrodniczego (min. Zdrowia ludzkiego, ochrony przyrody, organizmów modyfikowanych genetycznie).

Program zajęć był bardzo bogaty: laboratoria, pokazy, prezentacje z komentarzem na żywo, samodzielne doświadczenia , warsztaty i wykłady.

Jak powstają komórki nowotworowe prowadziła prof. UAM dr hab. Julia Durzyńska -wykład dot. mechanizmów genetycznych odpowiedzialnych za transformację nowotworową komórki prawidłowej.

Epigenetykasekwencja DNA  prowadziła dr hab. Mirosława Siatecka - dotyczył mechanizmów epigenetycznych zaangażowanych w ekspresję genów. Dlaczego identyczne bliźnięta wraz z wiekiem przestają być identyczne…,

Człowiek w warunkach wysokogórskich - fizjologiczne mechanizmy przystosowawcze a możliwe konsekwencje zdrowotne. Prowadził prof. UAM dr hab. Zbigniew Czapla. Głównym powodem złego funkcjonowania człowieka w wysokościach jest niskie ciśnienie tlenu. Dodatkowym negatywnymi czynnikami  wpływającymi na funkcjonowanie człowieka w wysokich górach są: zimno, odwodnienie i intensywne promieniowanie słoneczne. Ważne  są konsekwencje braku adaptacji organizmu do warunków wysokogórskich  ( choroba wysokogórska) obrzęk mózgu, płuc,.

Uczestniczyliśmy  w Pracowni Biologii Genomu gdzie prof. UAM dr hab. Aneta Piechalak omówiła jak zbudowane są białka, jakie są ich właściwości. Białka pełnią szereg funkcji życiowych min. Kontrolują wzrost, transportują hemoglobinę, biorą udział w przekazywaniu impulsów nerwowych, skurczów mięśni.

Białka przy podgrzewaniu w roztworze ulegają ścinaniu się włókien białkowych, przestają być aktywne., np. smażenie lub gotowanie jajka to właśnie tam zachodzi ten proces. Uczestnicy spotkania wykonywali kilka doświadczeń pod okiem p. prof. Niezapomniane wrażenie.!

Na holu uczelni realizowano Projekt przypinka  -  niepowtarzalne pamiątki z Wydziału Biologii . Narysuj lub pokoloruj obrazek związany z Wydziałem i przy pomocy tajemniczej maszyny zamykało się go w przypinkę.

Zainteresowanie Nocą Biologów było ogromne. Wiele wrażeń , emocji , tłumy zwiedzających, którzy pasjonują się biologią oraz liczny udział na wykładach, pokazach świadczy ,że ta nauka spotyka się z pasją, a jej znajomość może być przydatna w życiu codziennym i zawodowym. Biologia uczy ludzi jak produkować żywność, dlaczego należy się nawadniać, wyjaśnia dlaczego sen jest tak ważny oraz czego ludzie potrzebują, aby zachować zdrowie.

Wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Wydziałowi Uczelni za zaproszenie i naszej opiekunce p. prof. Anecie Piechalak .

Zobaczcie  relację foto

Notatkę sporządziła: Danuta Grzanowska

Zdjęcia wykonali: D.Grzanowska, Tadeusz Bożena Iwaszkiewicz, Agnieszka Konieczna - Stopa

Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024Noc Biologów UAM 2024
Ikonka symbolizująca artykuł

Klub seniora zaprasza

2024-01-08

Klub seniora zaprasza seniorów z gminy Grodzisk  na bal kostiumowy.

Miejsce spotkania CK Rondo 11 stycznia godz. 11.00

Klub seniora zaprasza
Ikonka symbolizująca artykuł

Wyjazd do Poznania UAM - 12 stycznia 24r./piątek/

2024-01-08

Przypominamy,że osoby,które zapisały się na Noc Biologów do UAM wyjazd z targowiska

12 stycznia /piątek/ godz. 14.30

Noc Biologów
Ikonka symbolizująca artykuł

Życzenia świąteczne

2023-12-17

Wszystkim naszym studentom z najlepszymi życzeniami

                                         Zarząd GS UTW

 Życzenia świąteczne'
Ikonka symbolizująca artykuł

Podsumowanie projektu

2023-12-16

     15 grudnia 2023r.w sali CK Rondo  odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „ Aktywny senior to radosny senior”

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański,burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, dyrektor OPS Wiesław Kasprzak, kierownik GCPŚ  Beata Głowacka, kierownik klubu Seniora Anna Koza,  dyrektor CK Rondo Tomasz Koza,instruktorzy prowadzonych  zajęć w ramach projektu ,delegacje  zaprzyjaźnionych uniwersytetów z Opalenicy z dziekan Elżbietą Adamczewską  i  Stęszewskiego UTW z prezes Danutą  Niedźwiecką. Oraz licznie przybyli seniorzy. 

Koordynatorzy projektu kol. Barbara Radomska - Witczak i Bożena Klonowska Iwaszkiewicz   dokonały podsumowania przedsięwzięć. Kol. Bożena  Iwaszkiewicz zaprezentowała pokaz multimedialny całego projektu ukazując wszystkie zajęcia  w jakich uczestnicy brali udział. Instruktorom prowadzącym zajęcia wręczono podziękowania. Dziękujemy Wam serdecznie.

 Kabaret OJOJOJ zaprezentował przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, gdzie występujący aktorzy ukazując nam  brak czasu na pieczenie pierników, pokazali w sposób humorystyczny, jak wiele rzeczy można kupić gotowych ,a tym samym ułatwiając sobie życie. Było wiele śmiechu!

W dalszej części uczestnicy zajęć podsumowujących projekt pokazali nam  z instruktorem  Tomaszem Dolatą sekwencje ruchów ćwiczeń tai chi , w jaki to sposób można wspomóc nasze zdrowie. Chińskie powiedzenie „Rozciągnij ciało o 1 cal, a przedłużysz życie o 10 lat.”

Następnie koleżanki, które uczestniczyły w zespole śpiewaczym tegoż projektu  „Srebrne nutki” zaśpiewały pastorałki i kolędy przy akompaniamencie instruktor  Marianny Frąckowiak. Na zakończenie „Srebrne Nutki” przekazały życzenia z pokazywaniem :” wesołych świąt z górą prezentów, o których śnisz, ja chcę ci życzyć tego samego życz mi….”/Feliz Navidad/

Ostatnia  część naszej Gali to poczęstunek przedświąteczny  przygotowany przez Bar Dworcowy :pierogi z kapustą i grzybami ,barszcz, lub zupa rybna, ryba , kapusta. Wszystko było smaczne .Przy kawie i słodkościach mile upływał czas przedświąteczny w rozmowach koleżeńskich. Każdy uczestnik spotkania otrzymał miły upominek z najlepszymi  życzeniami od Zarządu GSUTW .

Aby Nowonarodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe.

Koleżankom Bożence i Basi za podjęcie trudu i realizację projektu, za poświęcony czas, zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Wiemy, ile trudu Was to kosztowało, a my mieliśmy wiele atrakcyjnych , ciekawych zajęć.

„ Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko , co robimy dla innych, jest tym , co naprawdę warto robić” / Carrol Lewis/

zdjęcia: Danuta Grzanowska,Bożena Iwaszkiewicz,Urszula i Jan Świtała

Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu
Ikonka symbolizująca artykuł

Świąteczne spotkanie w Opalenicy UTW

2023-12-09

8 grudnia br. delegacja naszego GSUTW uczestniczyła w spotkaniu świątecznym Opalenickiego UTW na zaproszenie p. DZIEKAN Elżbiety Adamczewskiej. Uroczystość odbyła się w Przedszkolu w pięknie udekorowanej świątecznie auli. Licznie zgromadzonych seniorów OUTW powitali dziekan Elżbieta Adamczewska i zastępca Krzysztof Primke.

W spotkaniu uczestniczył ks. dr Wojciech Wasiak , który wygłosił wykład o Matce Bożej Bolesnej, której serce  przeszyte jest siedmioma mieczami przypominającymi jej boleści , jakie musiała przenieść w swym sercu na drodze swego życia. Jej twarz jest smutna i zatroskana z załamanymi rękoma. Starzec Symeon przepowiada Maryi, że Jej duszę przeszyje miecz. A stanie się to dlatego,że jej synowi,będą się niektórzy sprzeciwiać.                           

Druga ukazana rzeźba  przedstawiała Maryję radosną i szczęśliwą z dzieciątkiem na ręku. Dla wiernych Maryja jest Królową Nieba i Ziemi, orędowniczką u Boga, wspomożycielką potrzebujących, uzdrowicielką i cudotwórczynią,a wreszcie Matką Boga i ludzi.

Wykładowca ks. dr wspomniał ,że współczesny młody chrześcijanin żyje  w zapędzeniu i w pogoni za doczesnością. Pragnie wszystko sobie podporządkować. Wielu szuka wygody i realizacji własnych marzeń.

A Maryja uczy tego, co jest naprawdę ważne. Ona jest wzorem kobiecości. Jej cechy może naśladować każdy. Są nimi bowiem prostota życia i pobożność, postawa pokory oraz wierność  i umiejętność służby drugiemu człowiekowi.

W drugiej części spotkania mieliśmy okazję posłuchać Opalenickiego Zespołu Wokalnego pod kier. dr Leszka Górki. To ceniony w środowisku dyrygent i chórmistrz, wykładowca akademicki. Zespół zaśpiewał pastorałki w nawiązaniu do wykładu maryjnego, niezapomnianą świąteczną piosenkę Kayahi Ding dong, kolędy do których chętnie wszyscy się włączyli śpiewając i czując zbliżającą się atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnia część spotkania to pyszne ciasto i kawa. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę życzenia z pięknym  świątecznym stroikiem .

Za mile spędzony czas z naszymi przyjaciółmi serdecznie dziękujemy i zapraszamy na nasze spotkanie świąteczne 15 grudnia do CK Rondo godz. 16.00

Uczestnicy spotkania z prezes Agnieszką Stopą i z-cą Ewą Wolińską.                                                                                                         

 

Świąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTWŚwiąteczne spotkanie w Opalenicy UTW
Ikonka symbolizująca artykuł

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego i Klub Seniora zapraszają

2023-12-04

Serdecznie zapraszamy Seniorów

Zapraszamy Seniorów
Ikonka symbolizująca artykuł

Chcesz poznać ryzyko cukrzycy, wybieraj edukację.

2023-12-01

Grupa diabetyków serdecznie zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ryzyka cukrzycy.

Ryzyko cukrzycy
Ikonka symbolizująca artykuł

Wyjazd do kina Wielkopolanin Buk

2023-12-01

Uprzejmie informujemy kol.kol , którzy zapisali się na wyjazd do kina na koncert na ekranie Andre Rieu "Snieżne Boże Narodzenie"

wyjazd 6 grudnia g.18.15 z targowiska.

Nasze wrażenia :

To był wyjątkowy mikołajkowy wieczór w kinie  Świąteczny Koncert Maestra André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa!  Mam nadzieję, że wszystkim oglądającym go przypomni ten magiczny wieczór i wywoła na ich twarzach uśmiech i wzruszenie. Holenderski skrzypek André Rieu to jeden z najbardziej uwielbianych artystów świata. „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”!

Co roku Maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty.

Sala kinowa wypełniona do ostatniego miejsca. André Rieu zamienił lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki  dać skrzący się blaskiem zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów.

Maestro zaprosił nas do swojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączyliśmy się do  zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten zbliżający się świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością.

Sam André wyjaśnia ,że „Miłość jest muzyką naszych serc”. Nie zna granic. To najwspanialsza forma ekspresji, emocji i najpiękniejszych melodii, w życiu.

 Życzył wszystkim dużo miłości i pięknej muzyki. Mam też nadzieję, że tegoroczny koncert z Maastricht przyniósł nam wiele radości podczas oglądania go w kinie . Czyż nie jest to najlepsza rekomendacja, by właśnie tak spędzić w kinie cudowny czas ze swoimi bliskimi?

Na ten szalony i pełen humoru koncert złożyły się , jak zwykle, przeboje operetkowo-musicalowe, walce, polki i marsze Johanna Straussa, a także znane standardy rozrywkowe. Wystąpiła założona ponad 30 lat temu przez André jego Orkiestra Johanna Straussa, chór gospel, soliści oraz wyjątkowi goście.

Miłą niespodzianką dla uczestników kina podczas przerwy była lampka szampana. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Oczekując na kolejną niespodziankę Maestra w kinie.!

Wyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukWyjazd do kina Wielkopolanin BukAndre RieuAndre RieuWyjazd do kina Wielkopolanin Buk
Ikonka symbolizująca artykuł

Seniorze przyjdź na party w piżamie, kapciach ....

2023-11-21

Zapraszamy seniorów z gminy  na party piżamowe  24 listopada  godz. 16.00 Centrum Ekonomii Społecznej. Miła zabawa , konkursy , niespodzianki.

Party piżamowe w CES
Ikonka symbolizująca artykuł

Zapraszamy seniorów na galę podsumowującą projekt i spotkanie przedświąteczne

2023-11-14

Serdecznie zapraszamy kol. i kol na galę posumowującą projekt :

"Każdy senior to radosny senior"i spotkanie przedświąteczne , które odbędzie w CK Rondo 15 grudnia 2023r. o godz.16.00

Zaproszenie na spotkanie przedświąteczne i galę podsumowującą projekt
Ikonka symbolizująca artykuł

Wieczór andrzejkowy w Dymaczewie

2023-11-13

UTW Stęszew organizuje wieczór andrzejkowy z DJ w HOTELU SZABLEWSKI w Dymaczewie 29 listopada / środa / od 17.00- 21.00 Chętne osoby mogą zgłaszać się do kol. Ewy Wolińskiej

nr tel. 607 840 918 do piątku 15 listopada br.

Dojazd własnym środkiem lokomocji. Opłata od osoby 100zł  /gorąca kolacja, kawa, słodkie/

 

Wieczór andrzejkowy w DymaczewieWieczór andrzejkowy w DymaczewieWieczór andrzejkowy w Dymaczewie
Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty psychologiczne

2023-11-12

10 listopada i 17.11. br. odbyły się warsztaty psychologiczne z p. Katarzyną Noskwicz POZ Wolsztyn. Pani Katarzyna to psycholog z 20 letnim stażem pracy pracująca na kilku oddziałach  ; dziecięcym, osób starszych, ZOL .Nasze warsztaty odbywały się w ramach projektu „Każdy senior, to radosny senior”. Te warsztaty miały  na celu ukazanie problemów z jakim seniorzy borykają się w życiu od wielu lat. Opowiadali, jak  to jest w życiu codziennym u swojej mamy, męża z którymi przebywają na co dzień oczekując wsparcia ze strony doświadczonego specjalisty.

Wspólna dyskusja, gdzie psycholog diagnozował i doradzał , gdzie pokierować pacjenta, do jakiego specjalisty. Poznałyśmy wiele indywidualnych doświadczeń seniorów, które na dany moment w życiu są najważniejsze.

Pani psycholog udostępniła pozycje książkowe, które mogą przydać się ,aby wspierać daną osobę.

 To była część teoretyczna warsztatów., ale najważniejszym ich elementem jest praca z daną osobą – a, to najtrudniejsze.( takie objawy, jak demencja inaczej otępienie  wynikające z nieprawidłowej  pracy mózgu, takich jak : utrata pamięci, dezorientacja, urojenia, trudności z mówieniem czy nietypowe zachowania.)

Warsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczneWarsztaty psychologiczne
Ikonka symbolizująca artykuł

Święto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśni

2023-11-08

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Upamiętnia rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

8 listopada br. spotkaliśmy się jak każdego  roku by uczcić nasze Święto Niepodległości 11 listopada przywrócone ustawą sejmową w 1989r.Obecnie to dzień wolny od pracy, uroczyście świętowany w całym kraju.

11 listopada rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z Józefem Piłsudskim - wodzem Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości przywróceniem granic naszego kraju.

Kabaret OJ OJ OJ  wystąpił z krótkim montażem „ o Niepodległej” ,a zespół śpiewaczy pod kier. Marianny Frąckowiak przygotował pieśni patriotyczne.

Mile rozbrzmiewał wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Marianny Frąckowiak. Jesteśmy Polakami, a dla Polaka ważne są symbole narodowe: orzeł biały, biało-czerwona flaga. To nas łączy.

Święto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśnŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśniŚwięto Niepodległości - wspólne śpiewanie pieśni
Ikonka symbolizująca artykuł

Wizyta w OUTW na inauguracji

2023-11-07

19 października br. na zaproszenie dziekan OUTW Elżbiety Adamczewskiej delegacja naszego GSUTW w osobach Agnieszki Koniecznej – Stopy, Ewy Wolińskiej i Zofii Ogórek  uczestniczyła w inauguracji roku akademickiego 2023/ 2024

Grupa wokalna pod dyr. dra Leszka Górki odśpiewała „Gaude Mater Polonia”.

Uroczystość otworzyła dziekan OUTW Elżbieta Adamczewska.

Wśród licznie zaproszonych gości były też zaprzyjaźnione uniwersytety: z Miedzichowa, Zbąszynia i nasz grodziski UTW. Wykład inauguracyjny wygłosił Rektor Opalenickiego UTW prof. zw.dr hab. Stanisław Jankowiak,honorowy obywatel Opalenicy.

Uroczystość uświetnił występ chóru ”Pauza” ze Zbąszynia, który śpiewał a capella pieśni muzyki ludowej, rozrywkowej, a także patriotyczne pod kier. Krzysztofa Klorka.

Wizyta w OUTW na inauguracjiWizyta w OUTW na inauguracjiWizyta w OUTW na inauguracjiWizyta w OUTW na inauguracjiWizyta w OUTW na inauguracji
Ikonka symbolizująca artykuł

Światowy dzień cukrzycy - ważne informacje - przyjdź!

2023-11-06

Chcesz być na bieżąco z cukrzycą , znać ryzyko - to edukacja chroni nasze jutro.

Centrum Ekonomii Spolecznej w dniu 10 listopada o godz. 16.00- 18.00 organizuje spotkanie / sala na piętrze/

Centrum Kultury Rondo w dniu 29 listopada zaprasza na edukację z diabetologiem o 11.50- 12.35 oraz 12.55- 13.40

Centrum Kultury Rondo zaprasza 4 grudnia o godz. 14.00 - spotkanie o cukrzycy .Pamiętaj , że edukacja chroni nasze jutro.

Zapraszamy - organizatorzy Koło Diabetyków

Światowy dzień cukrzycyŚwiatowy dzień cukrzycyŚwiatowy dzień cukrzycy Światowy dzień cukrzycy
Ikonka symbolizująca artykuł

Ostatnie pożegnanie

2023-11-06

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. naszego Kolegi Jacka Skrzypczaka.

Ostatnie pożegnanieOstatnie pożegnanieOstatnie pożegnanie

Załączniki:

 1. Ostatnie pożegnanie (plik pdf 133KB)
Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. (61)227-12-20, (61)227-12-21

Polityka prywatności