Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Andrzejkowe popołudnie

Data publikacji: 2022-11-30

Każda panna wzrok wytęża, by odnaleźć swego męża.

Na św. Andrzeja dziewczynom z wróżby nadzieja.

Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego.

Czary mary, wosku lanie,

co ma stać się, niech się stanie!

Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie.

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.

Św. Andrzej od andrzejek pochodził z Galilei, był rybakiem i uczniem Jana Chrzciciela, potem poszedł za Chrystusem. Przyprowadził też do Niego swojego brata Szymona Piotra. Przedstawiał Jezusowi pogan, którzy chcieli Go poznać. Zginął ukrzyżowany na krzyżu ustawionym pochyło w kształcie litery X - zwanym krzyżem świętego Andrzeja. Wcześniej zdążył założyć w Bizancjum kościół. Podobno był obieżyświatem - nauczając, podróżował po wielu krajach.

Andrzejki zawdzięczamy Grekom.

Wróżby św. Andrzeja powstały w środowisku greckim, gdzie dostrzeżono etymologiczne podobieństwo nazwy - mąż, mężczyzna i Andreas – Andrzej.

Andrzej - Chłop mocny na ciele i umyśle. Swą inteligencję i zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce; uczy się nieźle ,bo jest zdolny! . Lubi emocje, sporty, czasem gry losowe. Koleżeński, pomocny w potrzebie. Lubią go dziewczęta, ale w tej mierze jest wybredny. Elegant. Żądny sławy, niekiedy aż nazbyt.

Wróżby to dobra zabawa. Nie ma w tym nic złego ani wstydliwego, że pragniemy dowiedzieć się co nas czeka. Traktujmy jednak przepowiednie z przymrużeniem oka i nie bierzmy sobie do serca smutnych wróżb.

W popołudniowe andrzejki nasze kol. Ewa i Krysia przygotowały niespodzianki związane z tradycją andrzejek.

Przedstawiły nam jaki był Andrzej? Związane z tym wieczorem wróżby,które potraktowaliśmy z przymrużeniem oka.Przy kawie  i pączusiach wspaniale bawiliśmy się. Zobaczcie zdjęcia i sami oceńcie czy było wesoło?

 

Andrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnieAndrzejkowe popołudnie

Wyjazd do Teatru Wielkiego do Poznania

Data publikacji: 2022-11-28

Wyjazd do Teatru Wielkiego do Poznaia na spektakl baletowy"Don Kichot" Mariusa Petipy 4 grudnia 22r.

Zbiórka godz. 16.30 Targowisko przy Promessie.

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-11-28

Gazeta Senior wydanie grudzień 12/2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Oszczędzamy CIEPŁO – jak zmniejszyć rachunek za ogrzewanie [20 RAD]

Opaska bezpieczeństwa dla seniora od SiDLY. Lider rynku sprzętu medycznego – Timago i lider teleopieki w Polsce – SiDLY łączą siły dla seniorów

Zaproszenie na Dzień Otwarty Notariatu - sobota 26.11.22r.

Data publikacji: 2022-11-24

Szanowni Państwo,
w tym roku już po raz 13. zostanie zorganizowany Dzień Otwarty Notariatu – w sobotę 26 listopada w godzinach 10-16. Zachęcam do zadawania pytań notariuszom, którzy będą na nie odpowiadać m.in. telefonicznie.
Przypominam także, że notariusz udziela informacji prawnych bezpłatnie, jeśli planujecie Państwo dokonanie czynności notarialnej.
Załączam informację prasową, w której znajdą Państwo numery telefonów, oraz grafiki – w nadziei na publikację w Państwa kanałach informacyjnych.

Z poważaniem
Anna Sado
Specjalista ds. Komunikacji

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa
tel. 22 635 78 40
kom. 690 300 549

 

Zaproszenie na Dzień Otwarty Notariatu - sobota 26.11.22r.'

Załączniki:

 1. Zaproszenie na Dzień Otwarty Notariatu - sobota 26.11.22r.' (plik docx 267KB)

Informacja dla seniorów

Data publikacji: 2022-11-20

Uprzejmie informujemy,że wykład " Makijaż dla cery  dojrzałej"  w dniu 23 listopada nie odbędzie się z przyczyn od nas niezależnych.

Natomiast w tym dniu p.Maciejewska - poprowadzi wspomnienia z pobytu w Norwegii.

Serdecznie zapraszamy

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-11-16

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Będzie 15. emerytura w 2023! Wszystko, co wiemy na temat dodatkowej emerytury [Termin, Kryterium dochodowe]

Wczasy dla seniora. Urlop w cenie 13. emerytury! [MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ 2023]

Święta w uzdrowisku księżnej Daisy? Nie tylko dla seniorów. Szczawno-Zdrój zaprasza

Droga do niepodległości

Data publikacji: 2022-11-09

Z okazji Święta Niepodległości 9 listopada wystąpił kabaret "OJOJOJ", który ukazał nam drogę do niepodległości,którego ukoronowaniem były działania polskich patriotów.

Każdego roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - upamiętnia ono rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. Po 123 latach niewoli, jaką nam zgotowały Rosja, Austria i Prusy mogliśmy być u siebie , mówić swobodnie w naszym języku.

Jesteśmy dumni z naszej historii.Kulminacyjnym punktem naszej uroczystości było wspólne śpiewanie "Do hymnu" w której uczestnicy spotkania odśpiewali polski hymn narodowy.Pieśni niepodległej rozbrzmiewały na ustach seniorów z radością. "Naród , który traci pamięć przestaje być Narodem..." powiedział Józef Piłsudski twórca polskiej niepodległości.

Dziękujemy naszym kol.kol. którzy czytali :Agnieszce Stopa, Ewie Wolińskiej, Krystynie Pilarskiej, Irenie Żabickiej i Wodzisławowi Nowak.

Mile spędziliśmy ten wieczór przy kawie i smaczych marcińskich  rogalach. /DG./

Uroczystość z okazji Święta NiepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległościDroga do niepodległości'Droga do niepodległości

Zaproszenie na Grodziskie Senioralia

Data publikacji: 2022-10-27

Zaproszenie na Grodziskie Senioralia' < Powrót do listy artykułów

Zaproszenie na szkolenie pn.Senior bezpieczny i samodzielny kierowca

Data publikacji: 2022-10-25

Witam serdecznie,

z uwagi na duże zainteresowanie tematem, organizujemy dodatkowy nabór na szkolenie.

Senior samodzielny i bezpieczny kierowca - zapraszamy na kolejną edycję szkolenia upowszechniającego innowację społeczną!

Szkolenie skierowane jest dla osób w wieku 65+, aktywnych kierowców, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne w zakresie prowadzenia auta.

Wraz z ekspertami z Automobilklub Wielkopolski pokażemy Państwu jak bezpieczniej poczuć się za kierownicą oraz jakie umiejętności należy doskonalić, aby jak najdłużej poruszać się autem.

Miejsce szkolenia: TOR Poznań, ul. Wyścigowa 3, 62-081 Przeźmierowo.

Szkolenie odbędzie się 4 listopada. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach, w zależności od wyboru:

Grupa I - godzina 9.00 do 14.00

Grupa II - godzina 14.00 do 18.00

Na szkolenie należy przyjechać własnym autem.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października. Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić ankietę https://seniorkierowca.webankieta.pl/. O zakwalifikowaniu się na spotkanie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 501247967.

Załączniki:

 1. Zaproszenie na szkolenie pn.Senior bezpieczny i samodzielny kierowca (plik docx 119KB)
 2. Zaproszenie na szkolenie pn.Senior bezpieczny i samodzielny kierowca (plik docx 119KB)

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-10-19

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Seniorze, nie daj się oszukać! Oszustwo na wnuczka i inne wyłudzenia na seniorach [Różne PRZYKŁADY]

Jak zamówić prenumeratę „Gazety Senior” do domu przez Internet? [INSTRUKCJA GRAFICZNA]

Jak znaleźć niezależne mieszkania emerytalne dla seniorów w Polsce?

Ważne informacje dla seniora

Data publikacji: 2022-10-19

Załączniki:

 1. "Ważne informacje dla seniora' (plik pdf 2187KB)

Rajd rowerowy na trasie Grodzisk - Ruchocice - Grodzisk

Data publikacji: 2022-10-17

Organizatorzy sekcji turystycznej w osobach Barbara Kandulska , Barbara Radomska – Witczak  i Agnieszka  Stopa zorganizowali rajd rowerowy w dniu 12 października na trasie :

Grodzisk Wlkp.  – Ruchocice – Grodzisk Wlkp. Długość trasy ok.10km

Wyjazd uczestników rajdu spod marketu Lidl godz. 9.00

Na trasie przewidziano odpoczynek w Ruchocicach z poczęstunkiem drożdżówki. Cała trasa rowerowa przebiegała  spokojnie przy pięknej słonecznej pogodzie. Uczestnicy wrócili zadowoleni.

Rajd rowerowy na trasie Grodzisk - Ruchocice - Grodzisk'Rajd rowerowy na trasie Grodzisk - Ruchocice - Grodzisk'Rajd rowerowy na trasie Grodzisk - Ruchocice - Grodzisk'Rajd rowerowy na trasie Grodzisk - Ruchocice - Grodzisk'

Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023

Data publikacji: 2022-10-04

3 października br. w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku  Wlkp. oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2022/2023

Podczas uroczystości zaproszeni  goście z-ca Burmistrza  Marcin Brudło, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron, przewodniczący Rady Powiatu Sebastian Skrzypczak, honorowy Prezes Stowarzyszenia GSUTW Andrzej Niczyperowicz, dyrektorzy szkół: SP1 Agata Paszywiat, LO Katarzyna Pierszalska, OPS Ewa Chróst, GCPŚ Beata Głowacka, Grodziskiej Orkiestry Dętej Renata Kubale, opiekun Zespołu Tanecznego Cybinka Marcelina Floraszek złożyli najlepsze życzenia studentom.

Podczas swego wystąpienia prezes GSUTW Agnieszka Stopa porównała piękną porę roku jesień do wieku dojrzałego seniorów , który może być najlepszym okresem ich życia.

Dzięki działalności naszego uniwersytetu wielu mieszkańców może skorzystać z szeregu ofert jakie oferujemy m.in. ciekawych wykładów, wykładów wyjazdowych na UAM w Poznaniu, bogatej sekcji zainteresowań , warsztatów, spotkań integracyjnych oraz uroczystości świątecznych,gdzie seniorzy mogą rozwijać swoje pasje.

Uniwersytet Trzeciego Wieku stwarza możliwości społecznej aktywizacji, jest pretekstem do wyjścia z czterech ścian domu. Staramy się iść z duchem czasu, uczymy się sprawnie korzystać z Internetu ,uprawiamy zajęcia sportowe dostostosowane do możliwości wieku, uczymy się języków obcych.

Grodziska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Renaty Kubale od wielu lat rozpoczyna naszą inaugurację roku akademickiego  hejnałem Grodziska wykonanym przez trębaczy tej orkiestry oraz studencką pieśń Gaudeamus  igitur.

Zespół Taneczny Cybinka pod kier. Marceliny Floraszek zaprezentował się w pięknej gali pielęgnując tradycje ludowe w postaci tańców, zwyczajów i obrzędów regionalnych został nagrodzony przez seniorów gromkimi brawami. Nasze zespoły Orkiestra i Cybinka wpisały się w życie naszego miasta i jesteśmy dumni z ich sukcesów. Za uświetnienie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy. Było nam miło Was usłyszeć i zobaczyć.

Na koniec uroczystości odbył się wykład inauguracyjny dr Adama Borowicza z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pt.” Atrakcyjność osobista; darem natury a kreacją.”

Wykład bardzo ciekawy i interesujący. Wykładowca podkreślił ,abyśmy byli atrakcyjni powinniśmy:

- być ciekawi świata

- wykonywać pracę z satysfakcją

- być zadowolonym z życia osobistego

- dbać o kondycję fizyczną

- dążyć do życia towarzyskiego

- akceptować swój wygląd

Po zakończonym wykładzie mieliśmy okazję wymienić swoje poglądy przy wspólnej kawie i cieście.

Miło rozmawiało się po długiej przerwie wakacyjnej.

(D.G.)

 

Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023

Plan zajęć na październik

Data publikacji: 2022-10-02

Załączniki:

 1. Plan zajęć na październik (plik pdf 205KB)

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-10-02

Gazeta Senior wydanie październik 10/2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Emerytura honorowa dla stulatków [dodatkowe 4,9 tys. co miesiąc] – komu należy się z urzędu, kto musi złożyć wniosek?

Małżeństwo plus, czyli 500 plus dla małżeństw – co to za program? Kto otrzyma wsparcie? Kiedy wejdzie w życie?

15. emerytura. Wszystko, co wiemy na temat dodatkowej emerytury

Zapraszamy chętnych osoby+50 do GSUTW

Data publikacji: 2022-09-08

SERDECZNIE ZAPRASZAMY chętnych  osoby +50

do uczestnictwa w zajęciach Grodziskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przyjdź i zobacz jakie ciekawe zajęcia są, spotkasz nowe twarze, porozmawiasz, wymienisz doświadczenia.

Zapraszamy chętnych osoby+50 do GSUTW

Propozycje sekcji i zajęć w nowym roku akademickim 2022/2023

Data publikacji: 2022-09-08

Przedstawiamy Państwu propozycje sekcji i zajęć w nowym roku akademickim 2022/2023

Załączniki:

 1. Propozycje sekcji i zajęć w nowym roku akademickim 2022/2023' (plik docx 25KB)

Delegaci Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Kaliszu

Data publikacji: 2022-09-08

14 lipca 2022 r. w kaliskim ratuszu delegaci do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów podjęli uchwałę o powołaniu Wielkopolskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, której inicjatorem jest Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Wybrano także kandydatkę na osobę zaufania publicznego. W inauguracyjnym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji z regionu, działający na rzecz polityki senioralnej oraz przedstawiciele jednostek samorządowych. Gości przywitał Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Spotkanie poprowadziła Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Przewodniczącą prezydium Wielkopolskiej Delegatury OPS została Ewa Woźniak - , zastępca dyrektora w Stowarzyszeniu Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.  na zastępcę przewodniczącej zebrani wybrali Józefa Kozana -  założyciela Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członkami prezydium zostali: Andrzej Krupiński - ppłk z Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kaliszu, Agnieszka Stopa - prezes Grodziskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stanisław Kupczyk - członek Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Ostrowie Wielkopolski. Jako kandydatkę na osobę zaufania publicznego OPS wybrano Ewę Milewską, dyrektor Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Załączniki:

 1. Delegaci Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Kaliszu (plik docx 653KB)

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-09-01

Gazeta Senior wydanie wrzesień 09/2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Turnus sanatoryjny z NFZ w górę? PROGNOZA podwyżki opłat za sanatorium 2023 [TABELA]

Jak znaleźć pracę na emeryturze?

Działalność biura UTW

Data publikacji: 2022-09-01

Uprzejmie informujemy Szan. kol.kol ,że biuro GSUTW rozpoczyna działalność we wrześniu : środy  od 14.00- 16.00 ,piątek od 10.00 - 12.00

a od października do końca czerwca tylko w środy od 14.00 16.00

Zapisy na zajęcia można dokonywać osobiście lub telefonicznie pod nr -791 983 323

Składka na rok akademicki 2022/2023 wynosi 100,00 wpłaty  dokonywać do końca listopada w całości.

Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023

3 października godz. 16.00 w CK Rondo

Zapisy z informacją o posiadaniu stopnia niepełnosprawności w związku z udziałem w projektach CPŚ "PROMESSA"

Dzałalność biura UTW

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-08-29

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Konkursy Dni Seniora 2022. Rodzina to skarb (konkurs ogólnopolski) i wiele innych. Spróbuj swoich sił i baw się dobrze

14 emerytura 2022: Terminy wypłaty, kwota netto [TABELA], próg dochodowy 2022, zasada złotówka za złotówkę. Uwaga na oszustów!

Bezpłatne Leki 75+. Lista Leków Refundowanych dla Seniorów 2022 [WYSZUKIWARKA]

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-08-03

Gazeta Senior wydanie sierpień 08/2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Dofinansowanie skutera lub elektrycznego wózka inwalidzkiego [wnioski do 31 sierpnia]

„Biegacz, dziwka, Arab, mąż” przezabawna czarna komedia. KINO DLA SENIORA [ZWIASTUN]

Programy wycieczek Biura Podrózy

Data publikacji: 2022-07-22

Proszę zapoznać się z programem n/w wycieczek renomowanego Biura Podróży "Odkrywca"

Chętni mogą zapisywać się bezpośrednio w biurze Podrózy Odkrywca tel jest podany przy programie wycieczki względnie pod nr 782 685 975 Danuta GRZANOWSKA

Załączniki:

 1. Programy wycieczek Biura Podrózy "Odkrywca" (plik docx 646KB)
 2. Programy wycieczek Biura Podrózy "Odkrywca" (plik docx 640KB)
 3. Programy wycieczek Biura Podrózy "Odkrywca" (plik docx 661KB)
 4. Programy wycieczek Biura Podrózy "Odkrywca" (plik docx 627KB)
 5. Programy wycieczek Biura Podrózy "Odkrywca" (plik docx 629KB)
 6. Programy wycieczek Biura Podrózy "Odkrywca" (plik docx 646KB)

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-07-20

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Seniorze, nie daj się oszukać! Oszustwo na wnuczka i inne wyłudzenia na seniorach

Bohaterowie książki „Lato do wynajęcia” Karoliny Wilczyńskiej – seniorzy tacy jak my

„SUPERBOHATEROWIE” Paolo Genovese. KINO DLA SENIORA

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-07-06

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Bezpłatne Leki 75+. Lista Leków Refundowanych dla Seniorów 2022 [WYSZUKIWARKA]

Co może farmaceuta w 2022? Nowe uprawnienia dla aptekarzy. Zmiany sprawdza Katarzyna Bosacka

Plaża dla seniora! Sopot, Gdynia i Jastarnia z Certyfikatem dostępności

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-07-01

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Emerytura od lipca 2022 po obniżce PIT do 12% [TABELA NETTO od 1200 do 8000 zł]

Sekrety urody seniorek z różnych stron świata

Szkolenie dla UTW w Jarocinie

Data publikacji: 2022-06-29

Nasze Koleżanki prezes Agnieszka Stopa i z-ca  Ewa Wolińska były na  trzydniowym szkoleniu w Jarocinie dla UTW z Wielkopolski w dniach od 21 czerwca – 23.06.22r.

 Szkolenie zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Szkolenie dotyczyło samorządowej polityki senioralnej w Wielkopolsce, cyber niebezpieczeństwa osób starszych i innowacji społecznych dla osób w wieku emerytalnym. Ponadto kol. uczestniczyły w warsztatach – Jak pisać projekty. Kolejny dzień to wykład na temat: ” Targi Viva Seniorzy areną aktywizacji i integracji Seniorów” oraz  Centrum inicjatyw Senioralnych – Senior mile widziany”’

Szkolenie dla UTW w JarocinieSzkolenie dla UTW w JarocinieSzkolenie dla UTW w Jarocinie

Zaproszenie do Albertowska na Festiwal Mleka

Data publikacji: 2022-06-29

Szanowni Państwo,

Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Albertowsku (Szprychy z Albertowska) serdecznie zapraszają na Festiwal Mleka, który odbędzie się 8 lipca 2022 roku, na dawnym boisku szkolnym. Start Festiwalu zaplanowany jest na godzinę 17.00. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych!

Wydarzenie jest częścią większego projektu, który otrzymał w tym roku dofinansowanie z projektu Wielkopolska Wiara współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności

 – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

 – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Zaproszenie do Albertowska na Festiwal Mleka'

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-06-27

Gazeta Senior wydanie lipiec 07/2022

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Waloryzacja emerytur 2023 PROGNOZA Tabela netto-brutto od 1200 zł do 7000 zł

Gazeta Senior

Data publikacji: 2022-06-09

Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl

Waloryzacja emerytur 2023 PROGNOZA.

 "Między dwoma światami" film oparty na głośnej książce Florence Aubenas

„Podróż do świata robotyki”

Uroczystość zakończenia ROKU Akademickiego 2021/2022

Data publikacji: 2022-06-07

 W poniedziałek 6 czerwca br. zakończyliśmy uroczyście  14 rok akademicki 2021/2022.

Uroczystość odbyła się w Zdroju w Wigwamie. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: z-ca Burmistrza Pan Marcin Brudło, Przewodniczący Rady Miejskiej  Józef Gawron, sekretarz Starostwa Tomasz Dolata, Przewodniczący Rady Powiatu Sebastian Skrzypczak, Dyrektor OPS Wiesław Kasprzak, W-ce dyrektor OPS  Ewa Chróst.

Przewodnicząca GSUTW Agnieszka Stopa podsumowała rok akademicki 2021/2022 podkreślając dobrą współpracę z władzami miasta i powiatu oraz samorządowcami, którzy rozumieją potrzeby seniorów.

„Wspólnie tworzymy  i  rozwijamy nasz Grodziski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Realizujemy  marzenia, integrujemy się, przyjaźnimy, działamy dla seniorów nie tylko z naszego miasta, ale także  z ościennych gmin. Dotychczasową swoją działalnością udowodniliśmy, że można nam zaufać. Pokazujemy, że rozwiązywanie problemów środowiska senioralnego, jest równie ważne, jak kształcenie młodzieży.”

Prezes podkreśliła uczestnictwo seniorów w różnych sekcjach zainteresowań: wykłady na Wydziale Biologii  UAM w Poznaniu, lektoraty  języka angielskiego, kształcimy umiejętności  z informatyki komputerowej, uczestnicząc w zajęciach  gimnastyki  i rehabilitacji , korzystamy również z gimnastyki w basenie, zajęcia z jogi oraz różnych ćwiczeń usprawniających. Słuchacze, poza ofertą edukacyjną, chętnie uczestniczą  w wycieczkach krajowych, ostatnio udana wycieczka do Warszawy oraz  zagranicznych, ileż ich było, a w  ostatnim czasie kraje Beneluksu, w lipcu wybieramy się do Paryża   i zwiedzimy zamki nad Loarą. Bierzemy też udział  w wydarzeniach kulturalno  – oświatowych, odwiedzamy muzea, teatry i kina.

Na koniec swego wystąpienia prezes podziękowania koleżankom pełniącym funkcje  w strukturach UTW, wykładowcom, wolontariuszom i wszystkim, którzy wnieśli swój wkład dla wspólnego dobra życząc zdrowia, odpoczynku w oczekiwaniu na początek kolejnego roku akademickiego, który zwiastować będzie Jubileusz 15 lecia działalności GRODZISKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU.

Drobne upominki ręcznie zdobionego szkła, które wypełnione były  słodkościami z sekcji artystycznej pod kierunkiem kol. Małgorzaty Chojnackiej były podziękowaniem dla naszych Gości.

Podczas wspólnej piosenki integracyjnej „Wszyscy są ,witam Was”, którą intonowała  nasza prezes seniorzy poczuli się radośnie, jak promień słońca pomimo deszczu który w tym czasie padał.

Zaproszeni goście w swoim wystąpieniu dziękowali  seniorom za wspaniałe rzeczy , które robią, za podejmowane inicjatywy i twórcze  włączanie się we wszelkie zajęcia i zadania współfinansowane ze środków Wojewody, Burmistrza.

Był czas na rozmowy, których nam zawsze brakuje podczas poczęstunku (kanapki, ciasto, kawa, herbata i napoje). Było gwarnie i sympatycznie.

Po oficjalnej części uczestnicy spotkania mogli rejestrować się do Turnieju Strzeleckiego o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz przygotowanych zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu, którym towarzyszył uśmiech, radość i zabawa. Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie. Słońce zaświeciło nam, a my w sportowej trosce pokazaliśmy naszą radość, upór w trudnościach do zwycięstwa.

Zabaw integracyjnych było sporo. Każdy z uczestników musiał przejść przez wszystkie konkurencje. Nagrodą były słodkości.

Dla zwycięzców Turnieju Strzeleckiego były puchary wręczone  przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotra Hojana za I, II i III miejsce. Gratulacje dla zwycięzców!

To , co czyni życie radosnym, to znajdowanie przyjemności w rzeczach, które musimy wykonać.

Morrie Schwartz powiedziała:” ..żyć to znaczy spotykać się z ludźmi. To znaczy móc okazywać uczucia i odbierać wrażenia. Rozmawiać z nimi. Odczuwać razem z nimi…”

Relację przygotowała : Danuta Grzanowska

Zdjęcia: Danuta Grzanowska i Barbara Radomska Witczak

Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022Zakończenie roku akademickiego 2021/2022
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...