Nasze Podróże

Sycylia-14.03.-21.03.-2018-1440-zł-Grodzisk-WLKP.
PROGRAM Świętokrzyskie
Truskawiec 3-15.08.2019-990 zł proponowany termin – 29.07.-10.08.18r.
SARDYNIA – najlepsze wakacje Księżnej Diany
Najpiękniejsze plaże , lazurowa woda i nieszczęśliwa miłość Księżnej Diany . Czy może być coś bardziej romantycznego ? Ostanie wakacje przed tragiczną śmiercią Królowa Ludzkich Serc spędziła właśnie u wybrzeży tej najpiękniejszej ze Śródziemnomorskich wysp . Może również Wy chcecie poczuć się jak Książęca Para?
TERMIN: 7.04. – 16.04.2019 1390 ZŁ
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

  • transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
  • 5 noclegów w apartamentach pokoje 2 osobowe. Apartamenty składają się z 2 sypialni dwóch osobowych , pokoju dziennego, łazienki oraz aneksu kuchennego
  • Wyżywienie: 5 obiadów/ obiadokolacji
  • opieka pilota- przewodnika.
  • opłaty drogowe, parkingi, autostrady..
  • wycieczki wg programu.
  • ubezpieczenie KL i NW

PROGRAM RAMOWY:
1 dzień< – wyjazd ok. 01.00. Przejazd do Livorno we Włoszech. przyjazd wieczorem do Livorno, przeprawa promem na Sardynię< o godz. 21.00.
2 dzień – Przypłynięcie rano do Olbii/GolfoAranci. Wycieczka do Castelsardo gdzie znajdują się takie zabytki jak: konkatedra pw. św.Antoniego, wzniesiona na wysokim klifie w końcu XVI w. w stylu gotyckim i renesansowym z barokowym wystrojem wnętrza oraz majolikową wieżą pełniącą rolę latarni morskiej, genueńską twierdzę rodu Doria z XII w. Następnie przejazd do Sassari – drugiego ; pod względem wielkości miasta Sardynii powstałego w średniowieczu z połączenia kilku wiosek. Zabytki Sassari to: katedra pw. św. Mikołaja z Mirry<, centrum średniowiecznego miasta z takimi budynkami jak: PalazzoDucale, Palazzod`Usini, PortaMercato,
fontanna Rosello, Piazza Italia ,  kościół Matki Boskiej Betlejemskiej, związany z jednym najpopularniejszych lokalnych świąt, świętem świec; spacer po urokliwej starówce i ogrodach publicznych..Przejazd do środka, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
3 dzień – wycieczka do Cagliari: zwiedzanie starego miasta (Castello), romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre , Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno,;głównej ulicy handlowej Cagliari obiadokolacja, nocleg.
4 dzień<- wycieczka do Arbatax: >zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu.
Przejście na punkt widokowy Cala Moresca, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień – dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień – wycieczka do Su Nuraxi w Barumini<, niedaleko Cagliari; zapoznamy się z megalityczną kulturą nuragijską; Nuragi to egalityczne budowle powstałe nawet 4 tysiące lat temu, dlatego zwiedzenie chociaż jednego kompleksu z przewodnikiem jest absolutnym obowiązkiem na Sardynii. Można się podczas takiej wycieczki dowiedzieć wielu fascynujących ciekawostek o tej tajemniczej,prehistorycznej cywilizacji. Takie kamienne budowle nie występują nigdzie indziej, dlatego stały się symbolem wyspy. Następnie przejazd do – Nora. Na południe od Cagliari znajduje się kartagińsko-rzymskie miasteczko;>Nora, gdzie zachowały się kolumny,szczątki świątyń, mozaiki oraz teatr rzymski, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień – >wykwaterowanie, przejazd do Alghero,zwiedzanie -fortyfikacje miejskie, katedra Najświętszej Marii Panny, Brama Żydowska.
Przeprawa łodzią turystyczną na przylądek Caccia, zwiedzanie malowniczej groty Neptuna – pięknego zespołu jaskiń u podnóża wysokiego klifu przejazd do miasta Olbia, w którym znajdują się:romańska bazylika San Simplicio, barokowy kościół San Paolo,którego kopułę pokrywa kolorowa majolika, muzeum archeologiczne, w którym można prześledzić historię miasta oraz zobaczyć ponad 20 statków rzymskich i średniowiecznych. Przeprawa promowa wieczorem do Livorno.
8 dzień – przypłynięcie do Livorno, dalszy przejazd w kierunku Polski.- przyjazd do Polski w około 24.00
UWAGI: – ;kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
kieszonkowe na wstępy do obiektów, rejs na Sardynię i z Sardynii kabiny 4-osobowe , opłatę klimatyczną, opłaty rezerwacyjne , wynajęcie zestawów audio, lokalnych przewodników PŁATNE OBLIGATORYJNIE U PILOTA 150; EURO OD OSOBY
– toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych
– ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu dwóch lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!
– limit bagażu wynosi : bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę .
– godzina wyjazdu oraz orientacyjna godzina powrotu zostanie podana nie wcześniej niż 30 dni przed wycieczką.
WARUNKIEM REZERWACJI JEST WPŁATA 200 ZŁ OD OSOBY NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 25.10.2018
Kontakt i zapisy: Agnieszka Stopa – tel. 693 738 780
——————————————————————————————————
Gruzja – wycieczka objazdowa
Termin wycieczki – koniec czerwca 2019 r.
Dzień 1:
Zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku – Warszawa/Wrocław ewentualnie zorganizowany przejazd autokarem na lotnisko skąd wylatujemy do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do centrum dawnej stolicy Kolchidy na posiłek – pierwszy kontakt z pyszną gruzińską kuchnią i winem. Następnie przejazd do hotelu w Tbilisi (czas przejazdu ok 3,5 h). Zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość wieczornego zwiedzania miasta.
Dzień 2:
Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku – Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników wycieczki do jednej z najlepszych regionalnych restauracji serwujących chinkali, na drobny poczęstunek. Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich, będzie muzyka, będzie prawdziwa supra. Nocleg w Tbilisi.
Dzień 3:
Po wypoczynku i śniadaniu, rozpoczynamy gruzińską przygodę. Udamy się Gruzińską Drogą Wojenną  w kierunku Kazbegi. Brzmi groźnie, ale bez obaw, to jedna z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji. Oprócz zapierających dech widoków, czeka nas kilka przystanków na zobaczenie kolejnych atrakcji turystycznych:
– zapory wraz ze sztucznym zbiornikiem zwanym Jeziorem Żinwalskim, – wpisaną na listę UNESCO twierdzę Annanuri, – największy ośrodek narciarski Gruzji – Gudauri,
– punt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (najwyższego punktu trasy usytuowanego blisko 2400 m.n.p.m). Docelowo docieramy do Kazbegi, miasteczka położonego u stóp góry Kazbek. Wjazd samochodami terenowymi pod chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu – monastyr Św. Trójcy . Zwiedzanie i czas na foto sesję z widokiem na mityczny Kazbeg. Już sam wjazd do tego pięknego miejsca, to niezapomniana przygoda. Po zjeździe z góry, czas na posiłek lub do własnego wykorzystania (posiłek dodatkowo płatny). Powrót tą sama trasą do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszamy na odkrywanie kolejnego regionu – Kachetia to kraina winem płynąca, miejsce często porównywane jest do Toscanii. Zwiedzanie zaczniemy od stolicy regionu – Sighnaghi. Odwiedzimy pobliski monastyr Bodbe, oraz udamy się na lokalny targ, gdzie każdy będzie miał okazję zakupić gruzińskie specjały. Następnie czeka nas wizyta z regionalnym muzeum, gdzie nie tylko poznamy tajniki powstawania wina, ale także przekonamy się o jego wyjątkowym smaku. Degustacja dwóch gatunków wina oraz czaczy. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5:
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Od rana krótki spacer po Tbilisi wraz z wjazdem na górę, na której znajduje się twierdza Narikala. Przejazd do najstarszego miasta Gruzji – Skalnego Miasta Uplisciche niedaleko Gori. Wizyta w Gori – zobaczymy dom rodzinny i muzeum Stalina (z zewnątrz), a jeśli czas pozwoli to zobaczymy także jeden z najważniejszych zabytków sakralnych Gruzii – monastyr Gelati. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Kutaisi lub Batumi. 
Dzień 6:
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie znanego z przeboju zespołu Filipinki Batumi, czas wolny. Następnie odpoczynek w hotelu nad morzem pod Batumi, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7:
Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja
Lub OPCJA 2 – do wyboru grupy: Zwiedzanie panoramiczne Kutisi, wizyta na lokalnym targowisku, następnie zobaczymy rewelacyjny, dopiero co odkryty dla szerszego grona odbiorców Kanion Okatse lub okolice Martwili.
Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do Kutaisi wylot.
CENA OBEJMUJE:
Przelot i opłaty lotniskowe, bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm,

Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, według programu
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników
>Opiekę renomowanego pilota,
Transport autokarem i samochodami terenowymi na miejscu,
ubezpieczenie KL 20 000 EUR i NNW 15 000 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),
opłaty parkingowe i drogowe,
VAT-marża.
Cena nie obejmuje:
Transportu na lotnisko,
Dopłaty do bagażu głównego o wadze do 20 kg , lub do 32 kg.
Zgłoszenia kierować do – Agnieszka Stopa tel. 693 738 780
Termin wycieczki – koniec czerwca 2019 r.
——————————————————————————————————-
Truskawkowy smak Ukrainy – pobyty sanatoryjne

TRUSKAWIEC– najbardziej ekskluzywny kurort Przedwojennej Polski
Już sama nazwa tego kurortu miała truskawkowy smak. Nazywano go „perłą Karpat” Właściwym odkrywcą Truskawca był ojciec polskiej balneologii Teodor Torosiewicz. Dowiódł on bowiem, że „Naftusia” – woda o lekkim posmaku naftowym ma zbawienne działanie dla cierpiących na kamicę nerkową, bóle wątroby, nieżyty przewodów oddechowych, sklerozę i cukrzycę. Po tym odkryciu wybitni Polacy hrabia Gołuchowski i książę Sapieha, założyli pierwsze sanatoria i pensjonaty.
LECZENIE
Sanatorium „Konwalia” jest wyposażona w niezbędny sprzęt diagnostyczny. Lekarze, którzy tu pracują to specjaliści w swojej dziedzinie. W „Konwalii” są możliwa następujące procedury aplikacje ozokerytu, i kąpiele mineralne, hydromasaż, inhalacje, płukanie jelit,mikrolewatywy,elektroforezy medyczne,speleoterapia (pokój solny), aromaterapii, balneoterapii, masaży i łóżko relaksiyne, hidroterapia, terapia ultradźwiękowa, fizjoterapia. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu chorób urologicznych, płuc i przewodu pokarmowego. Dysponuje następującymi wodami zdrojowymi:
NAFTUSIA – jest przewidziana do leczenia kamicy moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wątroby, zapalenie okrężnicy, cukrzycy, otyłości. normalizuje ona wątrobe, nerki, jelita, usuwa krew z toksyn i radionuklidów.”MARIA” jest stosowana w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz do leczenia przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka z kwasowość soku żołądkowego.”ZOFIA” stosuje się do leczenia żołądka, chroniczne zapalenie jelita grubego, zaparcia i funkcjonalnej otyłości. „BRONISLAVA” przeznaczona do leczenia przewlekłych chorób dróg oddechowych
PROPONOWANY TERMIN:  29.07.-10.08.18r. CENA: 990 zł
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
– transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
– 10 noclegów w Sanatorium Konwalia w Truskawcu. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. www.konvalia.lviv.ua
– 10 śniadań , 10 obiadów ,10 kolacji. Wyżywienie zaczyna się obiadem 2 dnia a kończy śniadaniem 12 dnia
– opieka pilota- rezydenta.
– opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
– ubezpieczenie KL i NW
WAŻNE: OBLIGATORYJNIE PŁATNE U PILOTA 90 EURO : zabiegi sanatoryjne w liczbie 27 ,konsultacje lekarskie ,
opłata klimatyczna ,opłaty drogowe
—————————————————————————————————————–
DLA CHĘTNYCH – WYCIECZKA DO LWOWA koszt 90 zł oraz 5 euro
PROGRAM RAMOWY:
1 dzień – Zbiórka w około 15.00. Przejazd na Ukrainę .
2 dzień – przyjazd około południa obiad zakwaterowanie , nocleg
3 dzień – 11 dzień pobyt w sanatorium
12 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski około południa
13 dzień –. Planowany czas powrotu ok. 13.00
UWAGI:limit bagażu wynosi: bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę. Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki .Toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
WARUNKIEM REALIZACJI WYCIECZKI JEST PRZEDPŁATA 200 ZŁ OD OSOBY NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 25.10.2018r. O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE TERMIN WPŁATY
Zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Stopa – Telefon 693738780
————————————————————————————————————–
W dniach od 19.05 do dnia 25.05 2019 roku organizowany jest pobyt nad morzem w Darłówku. Siedmiodniowy pobyt w ośrodku DIUNA  w domkach     2 osobowych /całorocznych/ , w odległości ok.200 m od morza, z całodziennym wyżywieniem /śniadanie, obiad, kolacja/ w cenie 650 zł/osoby. W cenie tej zawarty jest transport i ubezpieczenie uczestników. Gorąco polecam – organizator Agnieszka Stopa tel. 693738780